Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4113
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ SZKLARSKA PORĘBA: Zakochani w mieście i okolicach

Czwartek, 3 czerwca 2010, 8:09
Aktualizacja: Sobota, 5 czerwca 2010, 19:02
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/ SZKLARSKA PORĘBA: Zakochani w mieście i okolicach
Fot. Ania
Uczniowie z ośmiu jeleniogórskich szkół średnich uczestniczyli wczoraj w rajdzie zwieńczającym projekt „Moja Mała Ojczyzna”. Wbrew ulewie uczestnicy zabawy byli uśmiechnięci i spędzali czas na powietrzu. Dla wielu z nich udział w przedsięwzięciu okazał się fantastyczną przygodą, dzięki której lepiej poznali nasze miasto i region. Wieńczący projekt Zlot Gwiaździsty odbył się wczoraj na polanie przed Chatą Izerską w Szklarskiej Porębie.

W ramach projektu w ciągu mijającego obecnie roku szkolnego organizowano konkursy, wycieczki i rajdy. Koordynatorzy z każdej szkoły opracowywali poszczególne przedsięwzięcia. Młodzież uczestniczyła m.in. w rajdzie lingwistyczno – krajoznawczym, konkursie literackim i piosenki turystycznej, zwiedzała okoliczne zamki i pałace, a także wiele innych ciekawych miejsc.

Dla uczniów zorganizowano także prelekcje, spotkania z autorami książek m.in. Małgorzatą Lutowską, autorką trzech powieści o realiach osadzonych w regionie, wystawy, konkurs na film poświęcony krótkiej promocji Jeleniej Góry oraz wiele innych imprez. Odbywały się one w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze oraz w Książnicy Karkonoskiej.

Udział w większości przedsięwzięciach był punktowany. Uczestnicy, którzy znaleźli się na czele klasyfikacji, otrzymali wczoraj Książeczki Odznaki projektu ”Moja Mała Ojczyzna Sudety Zachodnie”. Wręczono ich ponad 300. Najwięcej, bo aż 147, dostali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. W tej szkole aż siedem klas wykonało wszystkie zadania przewidziane w ramach projektu.

Osoby, które otrzymały odznaki będą mogły za darmo wejść do BWA. Otrzymają także zniżki przy zakupie książek wydawnictwa AD REM. We wczorajszym spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Miłosz Sajnog oraz dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Janina Hobgarska.

- Młodzież wykazała dużą chęć poznania regionu. Dzięki udziałowi w projekcie zobaczyli bardzo wiele miejsc. Część z nich z nich z pewnością w dalszym ciągu będzie interesowała się regionem, może część z uczniów będzie chciało zostać przewodnikami – mówi Miłosz Sajnog. Urząd Miast przekazał 20 tysięcy złotych w ramach realizacji projektu. Zostały one przeznaczone na kupno kamer do wszystkich szkół, nagrody i znaczki.

- Najważniejsze nie jest to, ile miejsc zwiedzili uczniowie. Jeżeli pozostanie w nich świadomość, że mieszkają w pięknym regionie to przynajmniej mnie to satysfakcjonuje - mówi Kazimiera Pitera z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystycznych, koordynator projektu. - Tu mam góry, zamki, pałace i inne skarby – dodaje.

W projekt zaangażowały się bardzo także Alicja Raczek , wicedyrektor Książnicy Karkonoskiej oraz Barbara Latosińska z Wydziału Oświaty i Wychowania. Wczoraj wręczały także dyplomy szkołom, których udział w projekcie został najlepiej oceniony. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, drugie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych imienia Jędrzeja Śniadeckiego, a trzecie Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”.

Z działu w projekcie jestem bardzo zadowolony. Można było wykazać się pewnymi umiejętnościami – mówi Dominik Górski, który za wiersz „Stąd jestem” zajął pierwsze miejsce w konkursie literackim.
Wczoraj wyróżniono także Adriannę Rafalską z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, Piotra Lipińskiego z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych przy ulicy Leśnej, Jakuba Thauera z Zespół Szkół Elektronicznych za najlepsze stroje turystyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group