Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6025
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakatowali człowieka w Karpaczu – usłyszeli wyrok

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 26 lutego 2013, 7:27
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2013, 8:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Piętnaście lat dla Artura J., trzynaście lat dla Mateusza J. oraz uniewinnienie dla Krzysztofa G. – takie wyroki wydał wczoraj (25.02) sędzia Marek Buczek z jeleniogórskiego Sądu Okręgowego. Artur J. i Mateusz J. byli oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. W nocy 27 maja 2012 roku poszli oni do mieszkania Adama B. i przez około 1,5 godziny bili go i kopali aż się zmęczyli. Zakatowali człowieka. Na koniec zrobili mu zdjęcie telefonem komórkowym. Krzysztof G. był oskarżony o nieudzielenie pomocy. Wyroki nie są prawomocne.

Sprawców na wczorajszej rozprawie nie było, nie zostali dowiezieni z aresztu śledczego z Wrocławia, bo nie było wczoraj konwojów. Na sali pojawiły się natomiast rodziny oskarżonych. Nie chciały się wypowiadać. Agresywnie reagowały na każde pytanie i robione zdjęcia. Bez emocji słuchały jednak kilkunastominutowego odczytywania obrażeń, jakie miał zakatowany Adam B. Co on zawinił sprawcom?

- Miał on wydać policji Artura J. i zeznać, że ten brał udział we wcześniejszej kradzieży roweru – mówił sędzia Marek Buczek. – Artur J. poszedł więc do mieszkania ofiary z zemsty – dodał.
Poszedł, ale nie sam. Zabrał ze sobą kolegów: 18-letniego Mateusza J. ucznia OHP, z dobrą opinią środowiskową, uczęszczającego do szkoły i na praktyki, ale też z nieciekawą przeszłością: z problemami z piciem, narkotyzowaniem się, zauważalną agresją itp. Z nimi poszedł również Krzysztof G., ale on nie brał udziału w pobiciu.

Przy fragmencie akt opisującym obrażenia poszkodowanego Adama B. cierpnie skóra. Pierwszy cios zadał Artur J., który kopnął Adama B. Ten zachwiał się i upadł na łóżko. Z łóżka ściągnął go Mateusz J., który uderzył go w twarz i powalił na ziemię.

- Ofiara prosiła sprawców by go nie bili, ale Artur J. powiedział do swojego kolegi: „No patrz, on nawet pamięta jak ja się nazywam”, śmiał się i dalej bił – czytał z akt sędzia Marek Buczek.
Później były kolejne ciosy zadawane na oślep. Najpierw rękami i kopnięciami, później wyrwanymi elementami szafy i boazerii, a także szklanymi butelkami rozbijanymi na głowie. Bili nawet wtedy, kiedy Adam B. leżał na podłodze i nie dawał żadnych oznak życia. Na koniec jeden z nich zrobił zdjęcie twarzy Adama B. Sekcja zwłok wykazała, że ofiara nie miała zdrowego miejsca na ciele, miała też osiem złamanych żeber i krwiaki po… 30 – 40 cm.

Sąd uniewinnił Krzysztofa G. , bo stwierdził, że ten próbował pomóc Adamowi B.

- Mówił, żeby przestali, bo go zabiją, ale Artur J. powiedział, żebym się nie wtrącał, bo skończy, jak Adam B. „Nie uciekałem, bo bałem się, że zrobią mi to, co Adamowi. Kiedy wyszli, odczekałem trochę, cały się trzęsłem, później wyszedłem i rozpłakałem się” – czytał sędzia Buczek zeznania Krzysztofa G.

Sprawcy zostali zatrzymani następnego dnia po zbrodni. Przyznali się do pobicia, ale nie do zabójstwa. Utrzymywali, że nie chcieli go zabić. I o taką kwalifikację czynu wnioskowała też obrona Mateusza J. Sąd uznał jednak, że to było zabójstwo, ale nie ze szczególnym okrucieństwem, jak to sugerowała prokuratura. Obaj sprawcy usłyszeli wyrok za zabójstwo z zamiarem bezpośrednim.

- Każda zbrodnia jest okrutna, ale czy jest dokonana ze szczególnym okrucieństwem, to się trzeba poważnie zastanowić – mówił w uzasadnieniu sędzia Marek Buczek, który długo tłumaczył na przykładach czym jest szczególne okrucieństwo według terminologii prawa. – Szczególne okrucieństwo to zadawanie zbędnego cierpienia fizycznego lub psychicznego. Żaden cios nie spowodował śmierci poszkodowanego, śmierć była wynikiem wszystkich uderzeń.
Sprawcy byli też pijani. Ponadto nie można jednoznacznie stwierdzić, czy Adam B. nie przeżyłby, gdyby została mu na czas udzielona pomoc. Kiedy w toku postępowania pojawiają się wątpliwości, to zgodnie z prawem, rozstrzyga się je na korzyść oskarżonych – dodał sędzia M. Buczek.

Sędzia tłumaczył również, że Artur J. otrzymał wyższą karę, bo jego udział w zabójstwie był większy, a ponadto był on już wcześniej czterokrotnie karany.

- Artur J. w marcu 2012 roku pobił Stefana D., miał też trzy wyroki za kradzieże z włamaniem i inne przestępstwa przeciwko mieniu, za co otrzymał najpierw kary w zawieszeniu, a później karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Miał on też trudne dzieciństwo, wychował się w rodzinie patologicznej, gdzie rodzice pili i bili. Sam miał problemy z alkoholem, narkotykami, przemocą, brał leki psychotropowe. Jak stwierdzili biegli, ma niski poziom odpowiedzialności i zaburzenia osobowości – dodał sędzia M. Buczek.

Obrona nie chciała komentować wyroków. Prokurator Radosław Magazowski natomiast zapowiedział, że wystąpi do sądu o uzasadnienie wyroku i wówczas podejmie decyzje co do ewentualnych odwołań we wszystkich trzech przypadkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz

~Poper 26-02-2013 7:45
13 lat??? dla recydywy? I jeszcze będziemy go utrzymywać z naszych podatków tak? Kpina nie wyrok - dożywocie albo KS!
~mm 26-02-2013 8:10
za zabójstwo i to ze szczególnym okrucienstwem 13 lat? to jakas kpina. W stanach dostaliby dozywocie i uważam, ze to jedyna słuszna kara. A do tego recydywa ..... no nie co za prawo.
~Gość 26-02-2013 8:22
Co to za wyroki za życie człowieka ,kara śmierci i tylko taka kara satysfakcjonuje ,
~ 26-02-2013 8:28
Przecież napisali "Sąd uznał jednak, że to było zabójstwo, ale nie ze szczególnym okrucieństwem" ŻYCZĘ SĘDZIEMU ŻEBY ZAKATOWALI MU TAK SYNA (NA JEGO OCZACH) A PÓŹNIEJ JEGO SAMEGO, ALE NIE W 1,5H, NIE TAK SZYBKO!
~HaHa 26-02-2013 8:29
Szkoda, że dostali tak małe wyroki! Za taki czyn powinni dostać dożywocie i zapierniczać za darmo w kamieniołomach! Polskie prawo nie jest adekwatne.
~wieslaw. 26-02-2013 8:30
co to za kara pijany na rowerzerze dostaje tyle to chory kraj młodzi spadajcie z tego burdelu
~pikuś 26-02-2013 8:31
Prawo jest koślawe i chore. Ci degeneraci sami pozbawili się prawa do życia, a już na pewno do życia na rachunek społeczeństwa. Kara powinna być sprawiedliwa i adekwatna do popełnionego czynu. Te dwunogi z zamiarem bezpośrednim i z premedytacją zamordowały człowieka w jego własnym domu. Wyrok 15 lat paki to kpina.Po 7 latach będzię się ubiegał o "warunek". Po 10-u wyjdzie na wolność. Tanio Sąd wycenia ludzkie życie. Na KS nie ma przyzwolenia, ale istnieją inne metody eliminacji takich zwierząt. Np. lobotomia czołowa i oddanie "rośliny" na utrzymanie rodzinie, albo kolegom. Nie chcę i sprzeciwiam się utrzymywaniu b...ków w ciepełku, z pełnym brzuchem, opieką lekarską, TV, siłownią, itd. za moje pieniądze.
~antyangela 26-02-2013 8:40
.Był on oskarżony o to, że nie godził się na to, co robili jego koledzy i udzielił pomocy ofierze.
~ 26-02-2013 9:03
Był on oskarżony o to, że nie godził się na to, co robili jego koledzy i udzielił pomocy ofierze. TAK ZA TO ZOSTAŁ SKAZANY NA UNIEWINNIENIE :D
~retsmaH 26-02-2013 9:23
Kiedy ten biedny bogobojny narodzik zrozumie, że taki czyn kwalifikuje się do KARY ŚMIERCI?! Na dożywocie nie ma sensu utrzymywać chwastów. Jestem ciekaw co by było, jeśli ofiara ratując swoje życie, przypadkowo zabiła napastników. Co, 20lat paki w obronie własnej? PATOLOGIA!
~ 26-02-2013 9:39
26-02-2013 09:03 | ~ | *.play-internet.pl (31.175.*.*) Był on oskarżony o to, że nie godził się na to, co robili jego koledzy i udzielił pomocy ofierze. TAK ZA TO ZOSTAŁ SKAZANY NA UNIEWINNIENIE :D ----------- podzielam Twe nerwy... ale nie ma się czego spodziewać po zacofaniu autora tego tekstu... na początku myślałem, że to taki rodzaj skupienia naszej uwagi na danym artykule, ale z czasem zauważyłem, że to zwykły brak inteligencji ze strony ang...
~... 26-02-2013 9:46
...popieram ...Zycze sedziemu aby w taki sam sposob zakatowali mu jego dziecko lub zone...ciekawe jak wtedy do tego podejdzie...
~ 26-02-2013 9:54
"Sprawców na wczorajszej rozprawie nie było, nie zostali oni dowiezieni z aresztu śledczego z Wrocławia, bo nie było wczoraj konwojów." Ja wiem. Czepiam sie. Zginal czlowiek, a ja tu o stylu pisarskim...ale pani Angelo, ten caly artykul napisany jest w stylu 12 -latka z podstawowki, ktory ma problemy z jezykiem polskim. Czy Pani naprawde inaczej nie potrafi? a moze by tak sie troche postarac? Przez szacunek dla czytelnikow.
~jool 26-02-2013 9:55
Zaraz się odezwie najgorsza padlina na tym padole - Obrońcy Praw Człowieka. Że to niby będą cierpieć w ciasnych celach i tak dalej.... CHore to wszystko, na czele z polskim prawem.
~Mazoko 26-02-2013 10:09
Kpina, żart, parodia prawa co jest okrucieństwem jeżeli zatłuczenie człowieka nim nie jest???? Bierny obserwator niewinny???? Strach żyć w tym kraju ....
~ 26-02-2013 10:09
Jest nadzieja że prokurator zaskarży wyrok, zakatować człowieka ze szczególnym okrucieństwem i 15 lat -porażka
~ 26-02-2013 10:12
cd. warto dodać że nie warto pomagać policji i zgłaszać o przestępstwach, bo tak możemy skończyć
~ 26-02-2013 10:16
13 lat za mord, a 8 za kradzieze w sklepach. POLSKO!!! Quo vadis?
~podczłowiek 26-02-2013 10:31
Helga, za ludobójstwo na skalę masową w Norynberdze wielu dostawało zaledwie 10-15 lat.... więc nie lamentuj aż tak bardzo.
~Podatnik 26-02-2013 10:39
Sedzia chyba zapomnial ze nie zyje czlowiek!to NIE OFIARA NIE POSZKODOWANY TYLKO zawsze czyjs syn,czyjs ojciec,czyjs brat,czyjs maz,wnuk itd. To przykre ze jedni zabieraja zycie drugim i to w okrutny sposob a w podziekowaniu za to dostana cieple cele z wygodkami,pelne posilki i inne atrakcje...
~noryn 26-02-2013 10:40
Norynbergi nie znam. Ludobojstwa nie popelnilam. I prawdopodobnie nie popelnie.
~miro60 26-02-2013 10:49
Jaka tragedia musi się jeszcze wydarzyć aby odpowiedzialni za ustawodawstwo nareszcie przejrzeli na oczy.Ile jeszcze można tolerować te bestialskie mordy popełniane przez różnej maści degeneratów i zwyrodnialców!!!Panowie prominenci nie czekajcie aż nadejdzie dzień kiedy waszą córkę zgwałcą i brutalnie zamordują.Pomóżcie nam zwyklym obywatelom,którzy wobec tych niewobrażalnych zbrodni czujemy się po prostu bezsilni!!!!
~pikuś 26-02-2013 11:06
10:49 | ~miro60 | Nie przejrzą. Taki system prawny umacnia ich władzę. Opieszałość sądów, latami ślimaczące się procesy, orzekanie śmiesznych kar za zbrodnie i drakońskich za występki - to metoda tzw. Państwa na zastraszanie społeczeństwa; rządzenie strachem. Reglamentacja poczucia bezpieczeństwa stanowi oręż polityczny. Utrzymywanie zagrożenia ze strony psychopatów i zwykłych bandytów daje Państwu alibi do trzymania nas wszystkich za j.ja. To taki konstytucyjny "Patriot Act".
~Snajper. 26-02-2013 11:23
CZYSTA KPINA I SKANDAL DLA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ----------------WPROWADZIĆ KARĘ ŚMIERCI-----------------
~ludzik 26-02-2013 11:33
W tym kraju chore jest wszystko ! Polityka , wymiar sprawiedliwości to dno! Ten wyrok daje świadectwo temu stwierdzeniu ! Ten system tworzą ludzie których nie obchodzi ten kraj . OJCZYZNA nasza wspólnota na wielu płaszczyznach wymaga radykalnych zmian . Pewnie nie obędzie się bez chirurgii plastycznej. To tylko kwestia czasu.
~dżizes krajs 26-02-2013 11:38
LUDZIE CO WY WYPISUJECIE? OPAMIETAJCIE SIE! GDZIE WASZA WIARA, WASZE MIŁOSIERDZIE? WASZE NASTAWIANIE DRUGIEGO POLICZKA? NO JA SIE PYTAM GDZIE TO WSZYSTKO?
~pero 26-02-2013 12:10
kara śmierci nie jest karą tylko zabójstwem. Każda kara mósi dać możliwość resocjalizacji. Przecież to prawie dzieciaki i wychowały ich porąbane filmy amerykaqńskie, które zafundowały im polskie media. Trzeba im dać sznsę zrozumienia swojego czynu a sumienie" zrobi swoje."
~mów mi Elvis 26-02-2013 12:23
pero, pogadamy jak ktoryś z nich zarąbie ci kiedyś kobitę, matkę albo dziecko. Wtedy bądź konsekwentny i obstawaj z całych sił za tą swoją resocjalizacją.
~ 26-02-2013 12:42
chello, a do Norynbergi jedziesz? A do Ciaplic?
~ 26-02-2013 12:45
do Ciaplic nie jadę
~ 26-02-2013 13:15
Ja Ciaplice lubie....
~ 26-02-2013 13:20
...i Norymberge tez. Przez M
~pikuś 26-02-2013 13:23
12:10 | ~pero | Masz racje, Pero. Śmierć nie jest karą. Karą jest oczekiwanie w niepewności na nią. Dziś? Jutro? Za miesiąc? I tak rok po roku. To jest kara. Śmierć przychodzi szybko i nie boli. Boli oczekiwanie na wykonanie wyroku. W kraju w którym KS nie obowiązuje powinna istnieć metoda karania z całym okrucieństwem Prawa. Obcinanie rąk i nóg, lobotomia czołowa itp., a koszt utrzymania kaleki, lub rośliny powinien spadać na rodzinę zwyrodnialca.
~prosiak 26-02-2013 13:33
TO BYŁO PEWNE ZE W KARPACZU TAK SIĘ STANIE. BA W NAJBLIŻSZYM CZASIE SYTUACJA MOŻE SIĘ POWTÓRZYĆ, BO POLICJA KARPACKA ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ TAKIMI MENTAMI, WOLI ŁAPAĆ SAMOCHODY KTÓRE JEŻDŻĄ PO DROGACH. W KARPACZU NAJWAŻNIEJSZA JEST KONTROLA, ALE NIE TYCH PATOLOGICZNYCH RODZIN, TYLKO SAMOCHODÓW.
~K_asia1 26-02-2013 13:36
Nienormalny sędzia.
~!!!!!! 26-02-2013 13:42
ten wyrok to chyba parodia ....w calej swiadomosci wiedzieli co robia i nie ma dla nich usprawiedliwienia !tych DE.. znam od dziecka tylko KS ...GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOSC!!!!A sumienia to oni napewno nie maja wiec dreczyc ich nie bedzie ..!!!!
~Stasiek 26-02-2013 13:51
Angelino , anielico ale tych detali morderstwa to mozna bylo sobie oszczedzic , wez popraw to , bo wiecej nie znaczy lepiej .
~stary 26-02-2013 14:10
Niestety, jaka władza takie prawo. Czytając takie artykułu czy w ogóle włączając wiadomości człowiek się zastanawia dlaczego walczył z systemem prawa z przed 1988 roku. jest to przykre, ale prawda jest taka, że jeżeli nie przywróci się KS w naszym, kraju to za kilka lat normą będą po 2- 3 zabójstwa dziennie na ulicy. Będziemy w Polsce mieli USA albo Meksyk na ulicach. Jak widać zaostrzanie w teorii kar w ogóle mija się z celem. Resocjalizacja dział może w 2 na dwudziestu więźniów i to tylko w przypadku kradzieży i drobnych nagminnych przestępstw. Takie psychole jak w artykule mimo młodego wieku zawsze będą zwyrodnialcami bo po prostu tak zakodowała im się mózgownica. Teraz jest dla nich za późno. szkoda niemałej kasy na marnowanie. Tacy ludzie powinni być pozbawiani wszelkich praw i obrony
~ 26-02-2013 14:27
Dobrze że Okonek wygrał ten przetarg na Szalet
~rasko 26-02-2013 15:09
@26-02-2013 13:33 | ~prosiak masz 100%racji, ostatnio jeździłem w nocy po karpaczu, tak bez celu, z nudów. Byłem przetrzepany 8 razy, w jedną noc! i za każdym razem, kieszenie i samochód "wywracali na drugą strone".
~beee 26-02-2013 15:30
eeee,tyyyy, podczłowieku, to w Norymberdze było jakieś ludobóstwoooooo? Ja myślałam, że tylko procesy o ludobójswo. aaaaaa łapię, masz parę przecinków, znam ten ból ,podzielę się ja z tobą,,,,,,,
~ 26-02-2013 15:37
owco stac cie na więcej. Nawet ciebie , uwierz.
~beee 26-02-2013 15:40
e, ty,dżizejs krajs, ponieważ we mnie nie ma krzty miłosierdzia, a ty lubisz nadstawiać drugi policzek, proponuję jakby co, nadstaw za mnie policzek. Twoje korzyści :ekstra punkty TAM, oraz facjatka równo spuchnięta...tutaj.
~Beee. 26-02-2013 15:48
Ja swój potencjał znam, na razie jest jeszcze na plusie, i bardzo mocno wierzę w siebie... Ale z tobą gorzej i gorzej, a ja tak dyskretnie i delikatnie zwracam ci uwagę na to... a, ludobójstwo sorry Fakt, dwa błędy, dwa pominięcia literek ups... w jednym słowie ... ale to twoje karaczany czy inne trojany podjumały mi zakreślacz
~x. 26-02-2013 16:01
Jaki kraj takie wyroki. Smutno i straszno
~piko 26-02-2013 16:05
Masz racje Wieslaw .Tu nie ma co szukac w tym kraju .POZDRAWIAM
~ 26-02-2013 16:06
do 16:01 za bycie smutnym ci tam nie płacą, więc gary do zmywary ładuj...
~ 26-02-2013 16:25
Nie wierzę w polskie sądownictwo. Za tak okrutny i karygodny czyn powinni dostać wyrok dożywotniego pozbawienia wolności a nie 13 i 15 lat!
~ 26-02-2013 16:27
Nie jestem za kara smierci, bo to jest prymitywny akt zemsty. Ale dozywocie i PRACA we wiezieniu, np. szycie poscieli i pizamek dla domow dziecka albo starcow. Czemu to jest niemozliwe?
~mów mi Elvis 26-02-2013 16:31
szycie poscieli i pizamek jak kara za morderstwo. Genialne
~ 26-02-2013 16:57
...ale w pierdlu. W jednej celi metr na metr. Bez tv, wiadro jako kibel, zero kontaktow.Bez wyjscia na powietrze. Okno na mur wiezienny. To jest kara. Chyba nie masz wyobrazni. Jestes za kara smierci? wiedzialam, ze jestes prymitywna.
~mów mi Elvis 26-02-2013 17:02
wyjaśnij jak w tej celi metr na metr zamierzasz szyć tą swoją pościel i te pidżamki, bo nie mam wyobraźni aż tyle....
~ 26-02-2013 17:15
Ten metr to przenosnia. Wysil wyobraznie. Chociaz raz.Niech ma tyle miejsca, zeby pracowal.Nie wiem ile. Nie bylam jeszcze w kiciu. Czego i tobie zycze.
~beee 26-02-2013 18:33
Ja się na tym nie znam 17.02 elvisie czy chgw jak tam się aktualnie zwiesz,ale więżniowie pracują w warsztatach, czy halach produkcyjnych na terenie więzienia,a nie w celi.
~zszokowana:( 26-02-2013 18:33
MASAKRA!!!! To co zrobili Ci zwyrodnialcy,szli zmasakrować człowieka,a jak się okazało po prostu go zakatowali.Jak można pisać i mówić,że to nie było szczególne okrucieństwo!!!! to, co to jest szczególne okrucieństwo panie sędzio??? na pewno wtedy,gdyby to się stało z pana członkiem rodziny.Prawo jest,ale jakie i dla kogo????????? Niedobrze mi się robi.
~ciekawy 26-02-2013 18:35
Pytanie do Sędziego: "Co musieliby zrobić, żeby dostać dożywocie ? ! ?"
~beee 26-02-2013 18:40
i elvisie ,jak mu tam, nie łapiesz,że 16,27 chodziło o pracę użyteczną spolecznie, ja mam mocniejszy sposób -kamieniołomy. Ale,ale a gdzie milenko twoje miłosierdzie zapyziałe, a gdzie ochota na drugi policzek ? Rozdwojenie jażni.? Czasem tak bywa.
~ 26-02-2013 18:41
Chora władza,chore prawo,chore PAŃSTWO,jeżeli jeszcze istnieje.
~oburzony 26-02-2013 19:22
KPINA....udali się tam, żeby zabić. Bili i nie przestali i to nie było szczególnie okrócieństwo...bo co, nie cucili go co 10minut zeby go jeszcze psychicznie wykańczać? CHORE Za potrącenie autem, bo prędkość była za duża itp, można dostać więcej...
~Jel... 26-02-2013 19:33
pie... sądy w tym kraju.Sama doświadczyłam na własnej skórze.Marny pisarzyna z N* chciał zabłysnąć (chyba własną tępotą)i niby opisał zdarzenie ale oczywiście stek kłamstw.Od tej pory tej szmatławej gazeciny nawet do rąk nie biorę
CН.W.D.P. 26-02-2013 20:22
chello JEDNA I DRUGA I TY zjednoczonychmediowgrupo.de, CIESZĘ SIĘ BARDZO, IŻ NIE WYCZUWACIE SWEGO PRYMITYWIZMU ANI NAWET NIE ZDAJECIE SOBIE Z NIEGO SPRAWY... BOWIEM JEST MI NIEZMIERNIE MIŁO I PRZYJEMNIE PO CIĘŻKIM DNIU PRZED PROGIEM NOCY WALNĄĆ RAZ PO RAZ ŚMIECHEM, GDY CZYTAM WASZE CAŁODZIENNE WPISY... PIŻAMKI SZYĆ... ☺ ☺ NO DOBRZE...
~marcin J.G. 26-02-2013 20:52
pzdr Banan. Holandia sie kłania. najlepszego i powodzenia w zawodzie
~qrui 26-02-2013 21:02
chello JEDNA I DRUGA I TY zjednoczonychmediowgrupo.de jak tam zmywak czysty?
~beee 26-02-2013 21:39
e ty dialog ,net zlewozmywak ? a coś ty, nigdy go nie brudzę, jadam na papierowych tackach i wyrzucam przez okno, sąsiedzi posprzątają. A co chciałeś posprzątać ? no to może tamte dwie mają dla ciebie robotę...
~beee 26-02-2013 21:43
a poważnie... wyroki sądów są niezawisłe i ich się nie ocenia. Jaki kraj tacy sędziowie.... zdążyłam to jak żyję długo ,dawno stwierdzic
CН.W.D.P. 26-02-2013 21:53
OWCO, NIE KOMPROMISUJ SIĘ... OD KIEDY TO WYROKI BYWAJĄ NIEZAWISŁE?? CO TO W OGÓLE ZNACZY?? JAKIEŚ NOWE TEORIE WYMYŚLASZ... DAJCIE SE PO BUZIAKU Z GRUPĄ ZJEDNOCZONYCH MEDIÓW...
CН.W.D.P. 26-02-2013 21:58
PEWNIE DARMO WCISKAM CI TEN LINK, OWCO... BO TY PRZECIEŻ TRZĘSIESZ KOLANAMI, GDY W OGÓLE PODCHODZISZ DO KOMPA... POT SPŁYWA Z CZOŁA, GDY NACISKASZ WŁĄCZNIK... A PRZED ODPALENIEM PRZEGLĄDARKI ZASYSASZ NITROGLICERYNKI, JAK LANDRYNKI... ALE CO TAM... http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=sady&id=947
~beee 26-02-2013 22:25
masz rację CH.W.D.P,dziękuję za pamięć i link, ale ...znowu masz rację.. gdy podchodzę do kompa ,to...trzęsę kolanami, pot spływa mi z czoła i po plecach aż po pośladkach, a za nim nacisnę włącznik intonuję Boże coś Polskę przez tak liczne wieki , (modyfikacja) a potem nadchodzi wielka chwila,odpalam włącznik i przeżywam uniesienie , krzyczę cudownie, dobrze, dalej , dalej ,dawaj a mój stary komp wznosi się na wyżyny trzeszczy i charczy,charczy i trzeszczy ......a sąsiedzi myślą,że Bóg wie co. Nitroglicerynek ani ani walorinmitte czy coś takiego nie zasysam , jeszcze. Landrynki ,nie dziękuję -czekoladki owszem ,owszem, jak są to do oporu, tzn.że nigdy ich nie ma. I znowu racja CH.W,D.P - sądy są (podobno) niezawisłe, a wyroków się nie komentuje. Co ci będę żałować ,pośmiej się l
~beeedo chwdp 26-02-2013 22:39
Tylko z tym rechotem uważaj ,żebyś kropek nie pogubił, ale ,żeby jakiś wpis choć trochę korespondował z artykułem, to uważam,że zbrodnia to zbrodnia a oburzenie czytelników jakieś takie miałkie. . Tysiące kobiet w Polsce maltretowanych jest codziennie, czasem ze skutkiem śmiertelnym,pismaki popiszą czytelnicy mniej lub bardziej mądrze po komentują i co z tego , ano nic. Stara prawda świadek dostaje w zadek, już nie raz w telewizorni było o tym,że policja zdradziła dane świadkow.Rozśmieszyły cię piżamki, ( ja proponowałam kamieniołomy),pewnie lepiej jest,jak mordercy nic kompletnie nie robiąc w kiciu bawią się w grę a la bierki, wyciąganie patyczka bez ruszenia bil.Gdybym tak dostała tyle kasy na każde moje dziecko co 1 kosztuje, pytałabym ile warta jest JG
~beee 26-02-2013 22:43
zanim * ad22.25
~czytający 26-02-2013 23:01
a...lizując wyrok sądu myślę i zaczynam się zastanawiać jak wielką trzeba być bestią i mordercą , aby zasłużyć na 25 lat? Przecież Polska to nie Skandynawia .Czyżby sędziowie posiłkowali się tym kodeksem ???
~onp 27-02-2013 0:07
Przerażają mnie przestępcy ale jeszcze bardziej wydawane wyroki przez Sędziów.to oni doprowadzają do bezprawia w tym kraju i za ich to przyczyną dochodzi właśnie do upadku i poszanowania prawa w TYM KRAJU zwanym POLSKĄ naszym domem" i w tym momencie należy się zastanowić ile jest warte nasze życie według Sędziów oceniających czyn przestępcy. Panowie Sędziowie wy również odpowiadacie za ten kraj lecz widać w jakim kierunku zmierzają przykłady można by mnożyć i wypisać na kilku rolkach papieru toaletowego ZGROZA I BIADA NAM NARODZIE ZA TAKI SĄD I JEGO WARTOŚCI DO ŻYCIA KTÓRE JEST TYLKO JEDNE JEDYNE DANE NAM TYLKO RAZI I NIGDY WIĘĆEJI NIE ŁUDZCIE SIĘ ŻE JEST INACZEJ
~sumienie 27-02-2013 0:17
Za pierwszym razem ofiara została ... przez sprawców,a potem Ofiarę ... jako człowieka SĄD swoim wyrokiem pokazując co jesteśmy warci dla społeczeństwa i własnych rodzin. Myślę że skład Sędziowski jako przykładni katolicy mają w pełni czyste sumienia i można z pod niesionym czołem popatrzeć rodzinie ofiary prosto w oczy, Życzę dalszych wspaniałych orzeczeń i sprawiedliwych wyroków " sumienie"
~Aś 27-02-2013 8:33
Dramat te wyroki!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group