Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2458
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagrali na medal

Piątek, 19 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 maja 2006, 17:22
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zagrali na medal
Fot. Arek
Niezapomniany koncert dali w czwartek dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Moniuszki. Nie dla wszystkich był to debiut na scenie Filharmonii Dolnośląskiej, ale i tak zachwycili publiczność.

Skrzypaczka Paulina Kusa, pianiści Łukasz Walukiewicz i Filip Hałon, Agata Tomczyk na oboju, Agata Tuora z waltornią, Dominika Bocheńska na klarnecie – to wyróżniający się uczniowie szóstych klas, którzy niebawem opuszczą mury PSM z dyplomami.

Repertuar mieli niełatwy: między innymi Mozart, von Weber, Chopin. Zagrali z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Zygmunta Nitkiewicza, niedawnego absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie.

Nie wszyscy utalentowani jeleniogórzanie, którzy zagrali w czwartek, zamierzają kontynuować muzyczną karierę. Łukasz Walukiewicz pragnie studiować na politechnice, choć fortepian opanował biegle. Ale pozostali soliści będą się starać o przyjęcie do akademii muzycznych. I liczą po cichu, że ich nazwiska częściej będą się pojawiały na koncertowych afiszach.

Za czwartkowy występ część publiczności podziękowała im owacją na stojąco.

Życzymy powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group