Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6920
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: “Zagrali i Poszli” pod Szrenicą

Niedziela, 20 lipca 2014, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: Manu
Szklarska Poręba: “Zagrali i Poszli” pod Szrenicą
Fot. MOKSiAL
27 lipca (w niedzielę) o godz. 17.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki Eplanada w Szklarskiej Porębie odbędzie się koncert grupy ZiP, czyli “Zagrali i Poszli”. Repertuar zespołu to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, bluesa i rocka.

Pochodząca z Gniezna grupa “Zagrali i Poszli”, istnieje na estradzie od roku 1991. Początkowo był to wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji duet gitarowy Andrzej i Arek.

Aktualnie ZiP tworzy siedmiu muzyków w składzie: Miłosz Dziurleja – klawisze, akordeon, wokal, Artur Franczak – gitary, Andrzej Janka – gitara, ukulele, wokal, Arek Królak – gitary, banjo, Paweł Brylewski – gitara basowa, Piotr Szymczak – instrumenty perkusyjne oraz Piotr Więcek-Janka – saksofon, flet.

ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, zwłaszcza z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki “WIBRAMY”, gdzie w 1998 r. zespół zdobył pierwsze miejsce.

W sierpniu ub. r. ZiP przypomniał o swoim istnieniu na XLVI Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group