Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3774
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zagrają serduszka

Piątek, 6 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:25
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Zagrają serduszka
Fot. Grzegorz Szymański
Obrazy Dariusza Milińskiego, płyty znanych artystów z autografami, książkę Ryszarda Kapuścińskiego z dedykacją autora, podpisy Jerzych Owsiaka i Dudka, antyczny kordzik carskiej floty: to tylko niektóre przedmioty, jakie będzie można licytować podczas niedzielnego, XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Orkiestra zagra we wszystkich miastach Kotliny Jeleniogórskiej i okolic. Na ulice wyjdą setki wolontariuszy z puszkami. W sztabach już zgromadzono osobliwe fanty, które będą przedmiotem wieczornych licytacji.

– Mamy kilkadziesiąt gadżetów, w tym obrazy Macieja Lerchera wykonane dawnymi technikami, książki, płyty oraz autografy – informuje Grzegorz Bielewicz ze sztabu przy Stowarzyszeniu „Wspólne Miasto”. Licytacja zacznie się w niedzielę o godz. 16 w jego siedzibie przy ulicy Konopnickiej 1 na drugim piętrze.

Z kolei Związek Harcerstwa Polskiego, który ma swój sztab przy ulicy 1. Maja 28, zaproponuje zabytkowy kordzik floty carskiej i wiele innych przedmiotów. Będzie można je kupić podczas licytacji na placu Ratuszowym. Będzie miała miejsce w przerwach między występami zespołów muzycznych.

Impreza w rynku zacznie się o godz. 16 koncertem grupy Slow-Down. Po niej zagrają Złodzieje Głów. Gwiazdą wieczoru będzie Formacja Nieżywych Schabuff, która zagra największe swoje przeboje (około godz. 18. 30). Na godz. 20 zaplanowano pokaz fajerwerków zwany „światełkiem do nieba”.

W godz. 16 – 18 orkiestrowy koncert odbędzie się także w kawiarni Muza w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu.

Najwyżej orkiestra będzie zbierała datki w karpackim schronisku „Samotnia”, gdzie już od soboty będą pokazy górskich filmów, slajdów i licytacje pamiątek, które są własnością ludzi gór.

W samym Karpaczu odbędą rodzinne mistrzostwa w zjeździe na nartach. Impreza zacznie się w niedzielne południe na stoku Relaks. Wpisowe – 25 zł od rodziny – zasili konto orkiestry. W klubie Piwnica już po raz drugi odbędą się owsiakowe mistrzostwa w bilardzie dla profesjonalistów.

Ciekawie zapowiada się orkiestrowy finał w Lubomierzu. Pojawią się bohaterowie „Samych swoich”, czyli Kargul i Pawlak w strojach mikołajkowych, a na scenie ustawionej w rynku wystąpią Kapela Waldka z Leśnej, Skauci z Nielestna, młodzieżowy zespół z lubomierskiego gimnazjum, zespoły taneczne działające przy lubomierskim OKiS oraz Comentic z Wlenia.

Wielka orkiestra zagra także w Kamiennej Górze. W Centrum Kultury wystąpi m.in. młodzieżowy kabaret Tu i Teraz. Po światełku do nieba (godz. 20) zagra grupa Killersi. W przerwach między występami będzie licytacja. Do kupienia, między innymi, zestaw książek Olgi Tokarczuk z autografami pisarki..

Dochód z XIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przeznaczony dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group