Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3181
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zagłosuj na Zocha Fest

Poniedziałek, 9 maja 2016, 8:28
Aktualizacja: 9:06
Autor: Jel
Region: Zagłosuj na Zocha Fest
Fot. Archiwum
Zocha Fest to jedyny projekt powiatu kamiennogórskiego, który wyłoniono w programie dofinansowań sportowo turystycznych – Aktywny Dolny Śląsk. Ideą pomysłu jest organizacja zawodów w footbag, czyli widowiskową odmianie gry w popularną zośkę. Impreza będzie połączona z różnego rodzaju pokazami i warsztatami, a także konkursami dla publiczności.

Aby projekt został pomyślnie zrealizowany, potrzebne są jednak głosy mieszkańców województwa dolnośląskiego, którzy ukończyli 16 lat. Głosowanie zaczęło się wczoraj (08.05) i potrwa do 22 maja.

Wstępna data organizacji turnieju to pierwszy weekend grudnia. Podobnej imprezy w naszym powiecie jeszcze nie było. Gracze z całej Polski i gość specjalny z zagranicy zaprezentują swoje umiejętności w konkurencjach:
- footbag freestyle polegającej na wykonywaniu spektakularnych ewolucji z niewielkim woreczkiem,
- footbag net, czyli grze przez siatkę z zasadami gry w siatkówkę,
- rekreacyjnych dyscyplinach, takich jak gra w kwadraty i footbag golf. Mogą wziąć w nich udział udział również początkujący, niemający styczności z tym sportem wcześniej.

Rywalizację uświetnią pokazy tańca i wielu innych nietuzinkowych pasji. Zocha Fest to także świetna okazja by rozpocząć swoją przygodę z zośką i nie tylko. Nagród dla publiczności również nie zabraknie.

Organizatorem zawodów jest Arkadiusz Stanek – vice mistrz polski w footbag freestyle, uczestnik mistrzostw europy i świata, aktywnie propagujący dyscyplinę na naszym terenie.

Aby wspomóc inicjatywę należy wysłać swój głos drogą elektroniczną na stronie organizatora konkursu – Aktywny Zdolny Śląsk. W celu weryfikacji miejsca zamieszkania należy jedynie podać pesel i numer zgłoszenia.

Zocha Fest ma numer 6!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group