Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9981
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zadymieni przez uciążliwą rodzinę z sąsiedztwa

Środa, 5 listopada 2008, 16:17
Aktualizacja: Czwartek, 6 listopada 2008, 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zadymieni przez uciążliwą rodzinę z sąsiedztwa
Fot. TEJO
Zaprószenie ognia było prawdopodobną przyczyną pożaru, który dziś po południu wybuchł w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Słowackiego. O spowodowanie zagrożenia lokatorzy podejrzewają patologiczną rodzinę sąsiadów. Tylko błyskawiczna interwencja straży pożarnej zapobiegła tragedii.

Zaalarmowani o zadymieniu strażacy szybko dojechali na ulicę Słowackiego i zgasili płonące wnętrze pokoju w jednym z mieszkań. Pożar przyczynił się do zadymienia kamienicy. Lokatorów ewakuowano, odcięto dopływ prądu i gazu. Podtrutą dymem starszą kobietą, która przebywała w płonącym mieszkaniu, zajęło się pogotowie ratunkowe.

Choć na ustalenie przyczyn pożaru jest jeszcze za wcześniej, mieszkańcy domu są przekonani, że do zdarzenia doszło z winy uciążliwych sąsiadów zamieszkujących feralne mieszkanie. – Lokal należy do starszej kobiety. Jest ona już praktycznie niepełnosprawna. Przychodzą tu jej synowie, którzy sprowadzają tzw. element. Z mieszkania zrobili sobie melinę. Piją na umór alkohol, a interwencje policji są tu niemal codziennością – skarżą się panie, które mieszkają w kamienicy przy Słowackiego.

Starsza pani lubiła przynosić ze śmietników różne szmaty i odpadki, które składowała w pokoju. Teraz już ma kłopot z chodzeniem, ale „skarby” wciąż w mieszkaniu są. To one najpewniej zaczęły się palić. Strażacy usuwali szpadlem zwęglone resztki śmietnikowych znalezisk i wypalone sprzęty.

– Boimy się, że puszczą nas z dymem. Mamy tu wspólnotę lokatorską i dbamy o porządek Sąsiadka powinna zamieszkać w domu pomocy społecznej, bo wymaga stałej opieki. A jej rodzina tylko pije alkohol i może przyczynić się do nieszczęścia – mówią lokatorki dodając, że starsza pani, choć ledwo chodzi, też za kołnierz nie wylewa.

Lokatorzy mają nadzieję, że uciążliwa sąsiadka zostanie w końcu wykwaterowana a mieszkanie zajmą porządni ludzie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią biegli z zakresu pożarnictwa i policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
16
Nigdy
31%
Rzadko
19%
Czasami
25%
Często
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group