Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9835
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zacieśniają współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Libercu

Środa, 2 maja 2012, 11:49
Aktualizacja: 11:51
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Zacieśniają współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Libercu
Fot. Agrafkal
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze gościła wykładowców z Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technicznego w Libercu, w ramach europejskiego projektu „Wymiana studentów i wykładowców oraz wspólne publikacje KPSW JG i TU Liberec”.

- Przyjechali do nas goście z Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Doc. Jaromir Mysliweček wraz z współpracownikami spotkali się z przedstawicielami Wydziału Przyrodniczo Technicznego dziekanem dr Andrzejem Błachno, wicedziekanem mgr Wiolettą Palczewską oraz kierownikiem Wydziału Pielęgniarstwa Teresą Gola. Doszło do podpisania umowy dotyczącej współpracy w ramach programu „Erasmus”. Dzięki temu studenci Pedagogiki będą mogli wyjeżdżać na pół roku do uczelni partnerskiej. Żacy mogą też wziąć udział w trzymiesięcznych praktykach - powiedziała Kamila Biniek, pełnomocnik rektora ds. Współpracy z Zagranicą, z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Czesi spróbowali zdrojowej wody w cieplickim uzdrowisku, zwidzieli Park Zdrojowy, Zdrojowy Teatr Animacji, Wydział Przyrodniczo-Techniczny na KPSW, a także kampus m.in. laboratoria, halę sportową, bibliotekę, Centrum Osteocyt z kriokomorą, a także Dom Studenta. Cieplicka woda fluorkowo-krzemowa bardzo smakowała gościom. Docenili jej zdrowotne właściwości.

Projekt ma na celu pogłębienie współpracy międzynarodowej między uczelniami Euroregionu NYSA. Chodzi o współpracę w ramach Akademickiego Centrum Koordynacyjnego w ERN.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
961
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group