Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7807
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Wypadek medalistki paraolimpijskiej!

Wiadomości: Zachełmie
Środa, 11 czerwca 2014, 21:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 czerwca 2014, 22:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Fatalnie zakończył się wtorkowy trening (10 czerwca) dla urodzonej w Świnoujściu 34–letniej kolarki Anny Harkowskiej, trzykrotnej wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich rozgrywanych w 2012 roku w Londynie. Anna Harkowska trenująca wspólnie z koleżanką z Bolmetu Legnica zostały potrącone przez samochód podczas podjazdu pod Zachełmie.

Dziewczyny pojechały na wspólny trening, jechały oczywiście prawidłowo – prawą stroną drogi i w dodatku jedna za drugą. Nagle wyjeżdżający z posesji samochód potrącił obie zawodniczki. Sprawcę wypadku wezwana na miejsce policja oczywiście ukarała mandatem, a poszkodowane trafiły do szpitala. Na szczęście skończyło się na siniakach i potłuczeniach, ucierpiały jednak rowery. Moja przestroga do wszystkich kierowców – uważajcie i pamiętajcie, że na rowerach jeżdżą ludzie, którzy w zderzeniu z samochodem nie mają większych szans. W Polsce niestety wciąż jest wiele do poprawy jeśli chodzi o kulturę jazdy, będąc w Holandii jest poszanowanie dla rowerzystów, każdy każdego przepuszcza, bo zaraz sam wsiada na rower i oczekuje tego od innych kierowców. U nas wciąż brakuje niestety kultury – mówi Marian Kowalski, trener Anny Harkowskiej.

Apel do kierowców
W nawiązaniu do wtorkowego wypadku, w którym ucierpiała medalistka Igrzysk Paraolimpijskich apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i poszanowanie innych uczestników ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~pan z zachełamia 12-06-2014 14:05
Wiadomości niepoprawne. Wypadek miał miejsce w środę a nie we wtorek. Takie małe sprostowanie. Nie że się czepiam :-)
~ed 12-06-2014 17:22
niech rowerzyści (nie pisze o tym konkretnym przypadku) też pamiętają że z samochodem nie mają szans i w związku z tym niech nie wymuszają pierwszeństwa, nie zjeżdżają z chodników na jezdnie w nieprzewidywalny sposób, nie jeżdżą obok siebie zajmując cały pas bo to wbrew opinii większości niedouczonych nie jest zgodne z prawem. Jeżdzenie obok siebie stało się teraz tak powszechne że niektórzy myślą że kodeks na to pozwala. Poczytajcie więc dokładnie kodeks drogowy.
~do .... 12-06-2014 19:40
pan z zachełamia czas w Zachełmiu płynie szybciej zdarzenie miało miejsce we wtorek.Takie małe sprostowanie. Nie że się czepiam :-)
~Rowerzysta 12-06-2014 21:27
Do 12-06-2014 17:22 | ~ed | Kodeks drogowy Ustawa prawo o ruchu drogowym Stan prawny: czerwiec 2014r. art.33 3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group