Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4704
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Zachełmie: Wypadek medalistki paraolimpijskiej!

Środa, 11 czerwca 2014, 21:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 czerwca 2014, 22:25
Autor: MDvR
Zachełmie: Zachełmie: Wypadek medalistki paraolimpijskiej!
Fot. użyczone
Fatalnie zakończył się wtorkowy trening (10 czerwca) dla urodzonej w Świnoujściu 34–letniej kolarki Anny Harkowskiej, trzykrotnej wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich rozgrywanych w 2012 roku w Londynie. Anna Harkowska trenująca wspólnie z koleżanką z Bolmetu Legnica zostały potrącone przez samochód podczas podjazdu pod Zachełmie.

Dziewczyny pojechały na wspólny trening, jechały oczywiście prawidłowo – prawą stroną drogi i w dodatku jedna za drugą. Nagle wyjeżdżający z posesji samochód potrącił obie zawodniczki. Sprawcę wypadku wezwana na miejsce policja oczywiście ukarała mandatem, a poszkodowane trafiły do szpitala. Na szczęście skończyło się na siniakach i potłuczeniach, ucierpiały jednak rowery. Moja przestroga do wszystkich kierowców – uważajcie i pamiętajcie, że na rowerach jeżdżą ludzie, którzy w zderzeniu z samochodem nie mają większych szans. W Polsce niestety wciąż jest wiele do poprawy jeśli chodzi o kulturę jazdy, będąc w Holandii jest poszanowanie dla rowerzystów, każdy każdego przepuszcza, bo zaraz sam wsiada na rower i oczekuje tego od innych kierowców. U nas wciąż brakuje niestety kultury – mówi Marian Kowalski, trener Anny Harkowskiej.

Apel do kierowców
W nawiązaniu do wtorkowego wypadku, w którym ucierpiała medalistka Igrzysk Paraolimpijskich apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i poszanowanie innych uczestników ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group