Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7167
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Sobota, 16 listopada 2019, 8:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 listopada 2019, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki
Fot. Przemek Kaczałko
W tym roku liderami Szlachetnej Paczki w naszym regionie są przedstawiciele jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Z uwagi na otwarcie bazy rodzin, zaangażowani w projekt poinformowali o szczegółach na konferencji prasowej.
Nie tylko kształcimy studentów, ale i chcemy ich wychowywać. Szlachetna Paczka to projekt, który pozwala łączyć darczyńców i wolontariuszy, pozwala ludziom i firmom zaangażować się w pomoc biednym, chorym, starszym - mówiła Elżbieta Sobczak z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Akcję wspierają Miasto Jelenia Góra i Powiat Jeleniogórski.

Namawiam pracowników naszego Urzędu, abyśmy objęli jedną rodzinę taką pomocą i jednocześnie zwracam się do wszystkich, którzy chcieliby pomóc - razem możemy zrobić wiele - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Uważamy, że to zaszczyt brać udział w Szlachetnej Paczce - dodał Jarosław Kotliński, wicestarosta jeleniogórski, który również zapewnia, że Powiat wybierze rodzinę, której pomoże.
Od kilku tygodni nasi wolontariusze ciężko pracują - spotykają się z rodzinami, zbierają ich historię i wprowadzają do bazy danych. Aneta Rybicka, nauczycielka akademicka UE. - Pierwsza moja styczność ze Szlachetną Paczką była dwa lata temu, gdzie jako szkoła byliśmy darczyńcą, a w ubiegłym roku dołączyłam do akcji jako wolontariusz, a w tym roku w rejonie Jelenia Góra poprowadzę akcję jako lider - dodała A. Rybicka, która nie kryje, że podczas dostarczania prezentów nie brakuje wzruszających momentów.

Bazę rodzin Szlachetnej Paczki otwarto dzisiaj (16.11) o godz. 8:00 - rodzinę, której chce się pomóc można wybrać poprzez stronę szlachetnapaczka.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group