Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6192
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabezpieczą most na Radomierce

Piątek, 9 kwietnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry za kwotę 597 tys. zł wykona przebudowę łącznika pomiędzy ulicami Wrocławską i W. Witosa na rzece Radomierka. Wyłoniono wykonawcę na to zadanie. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Przetarg na wykonanie projektu i robót mostu łączącego ulice Wrocławską i Witosa w Maciejowej został rozstrzygnięty w minioną środę. Na ten cel miasto planowało przeznaczyć niewiele ponad 614 tys. zł. Wyłoniona oferta opiewała na 17 tys. zł mniej.

W zakres robót budowlanych tej inwestycji wchodzą: przebudowa dojazdu od ulicy Wrocławskiej do ul. W. Witosa oraz przebudowa istniejącego mostu ramowego o długości 9 m, o rozpiętości przęsła 8,25m i szerokości jezdni na moście 5 m, żelbetowego z pomostem w kształcie łuku, z murami oporowymi z betonu 90 m3.

– Jest to ostatni w tej części miasta obiekt inżynieryjny, który wymaga przebudowy. Tym samym zamkniemy problem przeciwpowodziowy w odniesieniu do obiektów na Radomierce – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Pieniądze na to zadanie będą pochodziły z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group