Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 7689
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Zabawa z ekologią

Czwartek, 21 października 2021, 7:04
Autor: WAC
Bukowiec: Zabawa z ekologią
Fot. WAC
Związek Gmin Karkonoskich był organizatorem Rodzinnego Festynu Ekologicznego, który odbył się wczoraj (20.10) w parku i pałacu w Bukowcu.

W imprezie wzięły udział dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do ZGK. Pretekstem do organizacji festynu było rozstrzygnięcie konkursów fotograficznych organizowanych przez ZGK, propagujących ekologię, a w szczególności zasady segregacji odpadów..

Edukacja ekologiczna powinna być prowadzona od najmłodszych lat zgodnie ze starym przysłowiem „Czy skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” - mówi przewodnicząca ZGK Elżbieta Zakrzewska. - Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż widzimy że dzieci nie mają już problemów, aby wiedzieć do jakiego pojemnika należy wrzucić papier, a do jakiego szkło. Dla najmłodszych jest to normalne i uważam, że to właśnie o to chodzi.

Wśród atrakcji festynu nie zabrakło występu iluzjonisty, fotobudki, ogniska z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Na dzieci czekały warsztaty oraz stoiska edukacyjno - ekologiczne przygotowane przez Karkonoski Park Narodowy oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group