Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6967
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zabawa receptą na spokój

Środa, 21 stycznia 2009, 13:38
Aktualizacja: 14:26
Autor: Ania
Jelenia Góra: Zabawa receptą na spokój
Fot. Ania
Dzieci z Jeleniej Góry bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Zabawa odbyła się dzięki inicjatywie studentek z Kolegium Karkonoskiego, które w tej instytucji odbywają praktyki zawodowe.

Dzieci świetnie się bawiły podczas karaoke, konkursów i tańców, w których towarzyszyły im praktykantki i rodzice. Organizowanie tego typu imprez nie należy do zadań statutowych ośrodka, pracownicy organizują je dla rodzin, które korzystają z pomocy psychologiczno-terapeutycznej -Angażujemy się w pracę ośrodka i wspólnie z interwentami realizujemy wiele pomysłów- mówiła wczoraj jedna z praktykantek i jednocześnie współorganizatorka balu.

-Staramy się niwelować agresywne zachowania w rodzinie i uczyć rozwiązywania problemów w sposób konstruktywny. Swoje działania bezpośrednie i pośrednie kierujemy przede wszystkim w stronę rodzin, w których dzieci cierpią najbardziej z powodu rozstania rodziców. Należy uświadamiać również członkom rodziny, że kryzys może mieć pozytywne oddziaływanie w funkcjonowaniu rodziny i dokonywania w niej zmian, które będą korzystne dla wszystkich. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że kryzys dotyka każdego człowieka i rodzinę, a zadaniem Ośrodka jest aktywizowanie osób i rodzin do wychodzenia z sytuacji kryzysowej– mówi Maria Karpińska, dyrektor instytucji.

Formy pomocy oferowane w ośrodku to: terapia indywidualna lub rodzinna, poradnictwo psychologiczne, całodobowy telefon interwencyjny, grupy wsparcia, sprawowanie opieki nad osobami dorosłymi całkowicie ubezwłasnowolnionym i inna kompleksowa pomoc jak współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób i rodzin będących w kryzysie. W tym roku placówka we współpracy z urzędem miasta zorganizuje euroregionalną konferencję na temat interwencji kryzysowej i form pomocy dla osób i rodzin będących w sytuacji kryzysowej.

Z Ośrodkiem można skontaktować się osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 20.00 (tel. 075 6439100. Telefon interwencyjny czynny od poniedziałku do piątku od 20:00–08:00 natomiast w soboty, niedziele i święta całodobowo: 607-550-484.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group