Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6736
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zabawa pod znakiem ekologii w Bukowcu

Wtorek, 16 czerwca 2015, 15:02
Aktualizacja: Środa, 17 czerwca 2015, 16:53
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Zabawa pod znakiem ekologii w Bukowcu
Fot. Krzysztof Tęcza
Festyn ekologiczny zorganizowany przez Związek Gmin Karkonoskich odbył się w Bukowcu. Podczas imprezy ogłoszono wyniki tegorocznych konkursów ekologicznych oraz wręczono nagrody i wyróżnienia.

Dzieci biorące udział w konkursach: plastycznym „Czyste Karkonosze”, fotograficznym „Osobliwości przyrody Karkonoszy” i „Zbieramy zużyte baterie” zdobywały punkty w pięciu kategoriach. Podzielono je na przedszkolaków i uczniów zerówek, uczniów klas I-III, IV-VI oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zorganizowano także konkurs „Malowania na szkle” i na „Najlepsze przebranie o charakterze ekologicznym”. Dodatkowo nagrody zostały przyznane także za udział w zorganizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych konkursie plastycznym „Pozdrowienia z Parków Krajobrazowych”. Kolejne nagrody i upominki dzieci otrzymały od Huty „Julia” w Piechowicach i Karkonoskiego Parku Narodowego.

Najważniejsza jednak podczas festynu okazała się zabawa. Tak wiele dzieci w różnym wieku nie spotyka się często (poza szkołą). Z myślą o nich przygotowano wiele atrakcji. Była zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, dorożka, pokaz tresury psów, mnóstwo słodyczy, a przede wszystkim miła atmosfera.

Ta ciekawa i pouczająca impreza została zorganizowana w ramach programu „Edukacja ekologiczna Związku
Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze”, a dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Powiatu Jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group