Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6356
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za próbę kradzieży ziemniaków do 10 lat w celi

Czwartek, 31 lipca 2008, 15:17
Aktualizacja: 15:18
Autor: TEJO
Policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy włamali się do przybudówki do kiosku warzywniczego. Sprawcy chcieli ukraść kartofle. Teraz za to przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Dwóch jeleniogórzan w wieku 20 i 31 lat w miniony wtorek przed północą upatrzyło sobie warzywniak i zgromadzone tam zapasy ziemniaków. Niepokojące odgłosy dochodzące z kiosku usłyszał mężczyzna, który o tej porze spacerował z psem.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomił policję. Kiedy przyjechali funkcjonariusze, jeden ze sprawców znajdował się w przybudówce, a drugi stał na „czatach” – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Obydwaj trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało u jednego 3,26 promila, a u drugiego blisko 1 promil.

31-letni mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za kradzieże z włamaniem, natomiast jego młodszy kolega odpowie dodatkowo
za dokonane w ubiegłym roku kradzież z włamaniem do piwnicy oraz za włamania do dwóch altanek.

Czyny przestępców są zagrożone karą więzienia do 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group