Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 5842
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Za poprawkę zapłaci instruktor

Sobota, 24 maja 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Za poprawkę zapłaci instruktor
Fot. Archiwum
Fatalny poziom nauczania jazdy w autoszkołach może obrócić się przeciwko nim samym. Możliwe, że kosztami części egzaminów poprawkowych zostaną obciążeni nie kandydaci na kierowców, ale ci, którzy źle nauczyli ich jeździć.

To pomysł dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, który ze stosownym wnioskiem wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury. Szefa WORD przekonały statystki, z których wynika, że 40 procent przyszłych kierowców nie potrafi wykonać podstawowych zadań na placu manewrowym.

Według projektu, za pierwszą poprawkę zapłaciłby sam kursant, za drugą ćwierć kosztów dałaby autoszkoła. Trzecia kosztowałaby jej właściciela połowę, a czwarta – 75 procent, a pozostałe obciążyłyby rachunek placówki całkowicie.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu, co oczywiste, oponują sami właściciele szkół jazdy oraz instruktorzy. Wskazują, że to nie oni są winni „rzeźni” na egzaminach, ale egzaminatorzy, którzy czepiają się drobiazgów i celowo stresują przyszłych kierowców, co zwiększa ryzyko pomyłki.

Ale wprowadzenie przepisu nie będzie łatwe, bo sprawa nie jest oczywista. Choć szkoły jazdy same mogą zaproponować takie rozwiązanie jako chwyt marketingowy. Wiąże się to ze sporym ryzykiem finansowym, ale na pewno przysporzy więcej klientów.

O problemie pisze weekendowa Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group