Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 13442
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za nami Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Środa, 27 lipca 2011, 1:48
Aktualizacja: 1:49
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Za nami Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów
Fot. archiwum
W niedzielę, 24 lipca zakończyły się XXXIX Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W ostatnich dniach pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, ale najważniejsze, że zawody przebiegły bezpiecznie.

Medalistami szybowcowych mistrzostw w klasie Klub A zostali kolejno: Łukasz Grabowski, Jakub Jankowiak i Paweł Roman. W klasie Klub B najlepsi byli Krzysztof Trzewik, Jan Jawornik i Wojtek Frańczak. Uhonorowano również najlepsze szybowniczki – Judytę Czyż (Klub A) i Monikę Bobulę (Klub B). Tradycyjne nagrody w postaci lampionów za zamknięcie listy wyników otrzymali Dawid Błachut (Klub A) i Piotr Bronicki (Klub B).

Oficjalne zakończenie mistrzostw odbyło się w niedzielę wieczorem w hotelu Fenix. Jak podkreślił dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego Jacek Musiał, najważniejsze, że zawody przebiegły bezpiecznie i zarówno zawodnicy, jak i szybowce, są „zdatni do dalszych lotów”. Po wręczeniu medali i nagród oraz wysłuchaniu przemówień odbyła się mniej oficjalna część uroczystego zakończenia zawodów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
897
Zofia
37%
Rozalia
14%
Julia
35%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Brak snu działa jak alkohol
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Seniorzy
Najpierw była Zorka, później Celwiskoza, a następnie... żłobek
 
112
Pijana rowerzystka potrącona na przejściu
 
Czechy
Będą ładne widoki i utrudnienia na drogach
 
Kultura
Lem na scenie: premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group