Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2745
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Za nami pierwsza edycja Łysogórek

Poniedziałek, 31 maja 2010, 16:08
Aktualizacja: 16:13
Autor: Michał Rażniewski/arec
Dziwiszów: Za nami pierwsza edycja Łysogórek
Fot. Michał Rażniewski
Na terenie mikrostacji na Łysej Górze została wczoraj rozegrana pierwsza edycja zawodów „Łysa Góra – Dziwiszów”.

W pierwszych Łysogórkach wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Startowali kolarze z Jeleniej Góry, Wrocławia, Lubawki, Legnicy, Łodzi, Złotoryi, Legnicy, Polkowic, Kamiennej Góry, Żar, Karpacza, Piechowic, Mysłakowic i Stanisławowa.

Wyścig rozgrywany był w trudnych warunkach. W dolnych partiach masywu Łysej Góry płynie woda, a na drogach błoto i jeszcze raz błoto. Komfortowe warunki do jazdy miały tylko najmłodsze kategorie wiekowe.
Dzieci jeździły po małej pętli w okolicach schroniska na Łysej Górze. Kilkanaścioro małych bikerów bez większych kłopotów zaliczyło swoje okrążenia. Jak zwykle byli bardzo mocno dopingowani przez swoich rodziców. Pozostali jeździli na dużej pętli - trudnej trasie, gdzie musieli wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi, siłą i wytrzymałością. Tym bardziej, że koła rowerów momentami zapadały się po osie w błotnistej mazi, wytworzonej podczas rekordowo mokrej wiosny.

W niedzielnych zawodach w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Jakub Gniadek, Weronika Mikołajczyk, Agnieszka Szwinta, Szymon Zagórski, Karolina Cierluk, Łukasz Pihulak, Anna Kuniej, Grzegorz Wybraniec, Aneta Adamek i Andrzej Hernik. Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie internetowej www.aesculap.com.pl. Głównymi nagrodami dla zwycięzców całego cyklu Łysogórek są bilet wolnej jazdy wyciągami narciarskimi na Łysej Górze oraz bezpłatny pobyt w Szkole Narciarskiej Aesculap w sezonie 2010/2011.

Euroregionalne Zawody Rowerowe "Łysa Góra - Dziwiszów" to cykl wyścigów cross-country rozgrywanych w każdą ostatnią niedzielę letnich miesięcy - od maja do września. Zawody te organizuje Szkoła Narciarska Aesculap. Projekt pod nazwą: Euroregionalne Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Zawody Rowerowe "Łysa Góra - Dziwiszów" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za Pośrednictwem Euroregionu Nysa - Przekraczamy Granice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group