Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6464
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za nami IX Taneczna Olimpiada Przedszkolaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 marca 2015, 7:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 marca 2015, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Już po raz dziewiąty podopieczni miejskich placówek przedszkolnych spotkali się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, by zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Tradycyjnie, każdy uczestnik został nagrodzony, bo to jedna z takich imprez, gdzie wszyscy są zwycięzcami.

W tanecznej zabawie, która odbyła się w sobotę (14.03) wzięły udział wszystkie miejskie placówki przedszkolne z Jeleniej Góry. Każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować dwa tańce (przedszkolny i dowolny). Miejskie Przedszkole nr 19 zatańczyło „kalinkę” oraz układ do piosenki „Ona tańczy dla mnie”, MP 13, które jest organizatorem imprezy, postawiło na wisielaka oraz szokoladę, MP 2 – krakowiaka i „hamtor dance”, MP 10 – owczarzaka i „kalinkę”, MP 14 – poleczkę i sambę, MP 27 – owocowy karnawał oraz waka waka, MP 11 – siedmiokroczka i współczesne krasnoludki, a Miejskie Przedszkole nr 4 zaprezentowało polkę oraz kankana.

Maluchy wykazały się nie tylko zdolnościami tanecznymi, ale również zachwyciły pięknymi strojami, które przygotowali z pomocą opiekunów. Przy gorącym dopingu rodziców i najbliższych dzieci każda z grup prezentowała swoje umiejętności przed jury, które również miało okazję na wspólną zabawę. Swój kunszt w „kaczuchach” i „belgijce” pokazali m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała czy radna Anna Ragiel.
- To było pełne zaskoczenie, ale nawet człowiek o tak drewnianych nogach jak ja, też się lubi pobawić – powiedział Leszek Wrotniewski.

Każdy uczestnik został uhonorowany medalem, a przedszkola otrzymały pamiątkową statuetkę. - Nasze przedszkole wymyśliło sobie taką formę dla wszystkich miejskich przedszkoli i od 9. lat realizujemy to bardzo sukcesywnie. - powiedziała Ewa Dudziak - dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 13, które jest organizatorem imprezy.

Tańczyłam siedmiokroczka i krakowiaka. Bawimy się bardzo fajnie – stwierdziła Zosia Krystek z MP 11. - W przedszkolu ćwiczymy taniec prawie codziennie, bardzo to lubimy – powiedziała z kolei Łucja Smaduj z MP 13, która wraz kolegami i koleżankami tańczyła szokoladę i wisielaka. Jest bardzo fajnie, lubię tańczyć w przedszkolu i w domu – dodał Kuba Bobowski z MP 2.

Już za rok odbędzie się kolejna, jubileuszowa edycja Tanecznej Olimpiady Przedszkolaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~lama 15-03-2015 8:53
nie prawdą jest, że to jedyna impreza, na której wszyscy są zwycięzcami. Chcę przypomnieć, że wszystkie imprezy organizowane dla przedszkolaków przez miejskie przedszkola nagradzają wszystkich uczestników.
~Wincent 15-03-2015 9:05
Dziękujemy organizatorom Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Jeleniej Górze za wspaniałą imprezę taneczną.
~do lamy :D 15-03-2015 9:19
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :D "jedna z takich imprez", a nie jedyna :) super impreza, dołączam się do podziękowań :)
~obserwator1 15-03-2015 14:20
za mało zdjęć...
~Andrzejek 15-03-2015 15:06
Dzieci dały radę, fajna frajda dla maluchów, emocje. Organizacyjnie też ok.
~gluś 15-03-2015 15:43
same słodziaki i wielkie podziękowania dla wszystkich od organizatorów, uczestników i widowni :)
~ 16-03-2015 14:53
świetna impreza, dzieciaki bardzo ładnie tańczyły, widać pracę nauczycieli ze wszystkich przedszkoli podziękowania dla organizatorów za perfekcyjnie przygotowaną olimpiadę . wdzięczny rodzic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group