Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8427
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za nami I Piknik Ekonomii Społecznej

Sobota, 22 sierpnia 2020, 9:17
Aktualizacja: Wtorek, 25 sierpnia 2020, 7:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Za nami I Piknik Ekonomii Społecznej
Fot. Przemek Kaczałko
Organizacje pozarządowe, urzędnicy i klub biznesu to środowiska, które wzięły udział w I Jeleniogórskim Pikniku Ekonomii Społecznej, odbywającym się w Otwartej Papierni przy ul. Kilińskiego.

Po przywitaniu gości przez gospodarza obiektu – Macieja Pierzchałę, o projekcie „OWES dla subregionu jeleniogórskiego” opowiadał Sławomir Mazurek. Następnie był czas na omówienie polityki kulturalnej miasta i rola trzeciego sektora w jej kształtowaniu. Przedstawiciele Urzędu Miasta Jeleniej Góry i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego opowiadali o możliwościach pozyskiwania środków publicznych na realizowane projekty, o budżecie obywatelskim, gdzie jest też miejsce na działania miękkie (np. kulturalne), ale nie zabrakło też pytań i uwag ze strony przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Dyskusja była merytoryczna i przebiegała w miłej atmosferze. Następnie omówiono inicjatywy oddolne, które mogą być narzędziem do kreowania kierunków rozwoju miasta i pobudzenia rozwoju społecznego. Dużo czasu poświęcono współpracy trzech sektorów: samorządu – biznesu i NGO-sów. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło przedstawicieli Jeleniogórskiego Klub Biznesu, który jest otwarty również na wspieranie działań kulturalnych. Dobrą okazją do wymiany poglądów o mocnych i słabych stronach były „stoliki networkingowe”. Poza urzędnikami i klubem biznesu, w spotkaniu brali udział m.in. przedstawiciele Fundacji Mandala, Otwartej Papierni, Sudety.pro, i wielu innych organizacji pozarządowych.

Jak zaznaczają organizatorzy, to dopiero początek szeregu działań.

To pierwsze spotkanie branżowe, organizowane przez Sudecki Instytut Rozwoju Regionalnego, który realizuje projekt Ośrodka Wsparcie Ekonomii Społecznej, czyli pomaga organizacjom pozarządowym szkolić się, pisać wnioski i ekonomizować się. To dwuletni program realizowany przez Urząd Marszałkowski - zaznaczył Maciej Pierzchała. - Chcemy się poznać i zależy nam na tym, aby wspierać się w branżowym towarzystwie - podkreślił M. Pierzchała z OWES, a jednocześnie gospodarz Otwartej Papierni.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przyjmuje przy ul. Muzealnej w Jeleniej Górze (obok prokuratury).

Twoja reakcja na artykuł?

7
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
120
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group