Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7671
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za głodzenie psa grozi kara do dwóch lat więzienia

Poniedziałek, 16 maja 2011, 8:49
Aktualizacja: 8:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Za głodzenie psa grozi kara do dwóch lat więzienia
Fot. AWSM
Gdyby nie interwencja sąsiadów pies prawdopodobnie zdechłby z głodu – mowa o zwierzęciu, które w minionym tygodniu przy ul. Na Skałkach zauważyli mieszkańcy. Czworonóg był wygłodzony do tego stopnia, że z trudem się poruszał.

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że w okolicach ulicy Na Skałkach błąka się pies, który w bardzo ciężkim stanie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali przerażający widok.

- Błąkający się pies był bardzo wychudzony, w wielu miejscach nie miał sierści z trudem poruszał się, był bardzo nieufny do ludzi. Jednemu z mieszkańców ulicy udało się schwytać psa na smycz. W toku dalszych czynności udało się ustalić, że zwierze ma właściciela. Do tak zaniedbanego i chorego zwierzęcia, posiadającego właściciela dawno nie byliśmy wzywani - informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Strażnicy dotarli do mieszkania właścicielki psa, ale zastali w nim tylko wnuczkę. - Kobieta stwierdziła, że babcia należycie opiekuje się psem i posiada aktualną książeczkę zdrowia. Niestety nie wiedziała gdzie dokumenty się znajdują i kiedy starsza kobieta wróci do domu. Oświadczyła również, że pies nie był głodzony ani bity – mówi Artur Wilimek.

Innego zdania był pracownik Schroniska dla Małych Zwierząt. Według niego pies nie jadł od dawna a wypadająca sierść świadczy o poważnym braku witamin. W związku z tymi zaniedbaniami oraz poważnym stanie zdrowia zwierzęcia postanowiono zabrać go do schroniska na obserwację. Tam został również przebadany i zaszczepiony. Dopiero po trzech dniach zaczął jeść i pić oraz stawał się bardziej ufny w stosunku do opiekunów. Aktualnie odzyskuje powoli siły choć jego stan jest nadal poważny.

O całej sprawie powiadomiono Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Komisariat I Policji. Z właścicielką psa nie udało się do tej pory skontaktować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group