Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6801
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z szarych bloków w góry z policją

Wiadomości: REGION
Czwartek, 23 lipca 2009, 16:13
Aktualizacja: Środa, 2 września 2009, 11:58
Autor: Ania
Fot. Ania
Letnia akademia policyjna to hasło rozpoczętego dziś turnusu kolonijnego dla młodych wrocławian ze środowisk zagrożonych patologiami. Dwa najbliższe tygodnie spędzą w Ośrodku Wczasów Dziecięcych Margo w Bukowcu. Towarzyszyć im będą funkcjonariusze policji z powiatu jeleniogórskiego oraz stolicy Dolnego Śląska.

Większość kolonistów to uczniowie szkół podstawowych, ale część z nich to już gimnazjaliści. Pochodzą z rodzin niewydolnych ekonomicznie i wychowawczo. Środki na realizację zadania pozyskało Stowarzyszenie "URIM" z Gminy Wrocław, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

– Bardzo ważne jest, żeby dzieci nie spędziły dwóch miesięcy między blokami, ale pojechały w nowe miejsce. Ogromnie się cieszymy, że uczniowie z Wrocławia przyjechali na teren ziemi jeleniogórskiej, bo liczymy na to, że w przyszłości nasze maluchy będą mogły uczestniczyć w podobnej akcji – mówi Danuta Razmysłowicz, młodszy aspirant z Sekcji Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

– Osobiście bardzo wysoko oceniam, przyjazd uczniów na Letnią Akademię Policyjną, bo są tutaj także specjaliści, którzy uwzględniają, że są to dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo i pomagają im odzyskać równowagę.

Koloniści uczą się m. in. jak zachować się w lesie, albo w momencie, gdy zaatakuje ich pies. Funkcjonariusze tłumaczą im, żeby nikomu nie otwierali drzwi, jeżeli są sami w domu, nawet policji. Poza tym opowiadają o negatywnych skutkach alkoholu, czy problemach związanych z kradzieżą.

Dzieci są wyraźnie zadowolone z przeprowadzanych zajęć. Nie stawiają nawet większego oporu przed wykonywaniem poleceń, jakie zadają im funkcjonariusze policji. Niektóre z nich marzą o wstąpieniu w przyszłości w ich szeregi.

Współorganizatorem Letniej Akademii Policyjnej jest Stowarzyszenie "URIM", którego pracownicy podjęli się trudu przygotowania i przeprowadzenia programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~jur 23-07-2009 17:58
Pani mł.asp.nie dali nowego mundurka. No może sie nie należy,bo to taka śmieszna policjantka tzn.pracuje jakby przy policji.Coś mi się wydaje że ona widziała złodzieja albo innego przestępcę w 997 no bo co z niej za policjantka
~e 23-07-2009 19:43
hehehe
piipi 23-07-2009 20:06
~WIDZICIE ... nawet dzieci z rodzin patologicznych pod DOBRYM *skrzydelkiem Policji .. NIE sprawiaja klopotow wychowawczych. ~BRAVO ..dla Dobrych Wychowawcow z Policji !
~kojak 23-07-2009 23:11
Pani policjantka a raczej przedszkolanka widziała przestępcę pewnie w filmach o Kojaku bo nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek widział ją na ulicy w przeciwieństwie do funkcjonariusza z foto 4.Dobrze, że współpracuje z dziećmi i młodzieżą, przynajmniej on ma pojęcie z praktycznego punktu widzenia o zagrożeniach demo...lizacją, pewnie nie jednego małolata zatrzymał z włamów lub innych niechlubnych czynów.
~ 25-07-2009 10:50
TY PIIPI TY PIAPA ZWYKLA JESTES CO TY SOBA REPREZENTUJESZ????? WEZ TY SIE MOZE ZASTANOW I MOZE BY SIE PRZYDALO COS Z DOMU WYJSC CZY COS????
kwakwa 25-07-2009 16:02
chciałbym widzieć panią danusię na interwencji domowej w takiej patologicznej rodzinie, ojciec alkoholik, matka prostytutka i piątka dzieciaków z kuratorem lub poprawczakiem na karku...
~ 25-07-2009 21:50
Na prośbę wielu osób, postaram się obronić swoją osobę, albowiem rzeczywiście przekazywane o mnie opinie są bardzo krzywdzące! Tylko dzisiaj po powrocie z festynu z Dziwiszowa najechaliśmy na kolizję drogową. To ja powiadamiałam Policję, prosiłam o wezwanie na miejsce zdarzenia Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożanej. W samochodzie, który dachował jechało 5 osób, w tym 2 dzieci. To ja wraz z dzielnicowymi mł.asp. Jackiem Grekiem i mł.asp. Bogumiłem Bińkiem wyciągaliśmy ludzi z samochodu, udzielaliśmy pierwszej pomocy przedmedycznej. Objęlismy wszystkie osoby szczególną ochroną, albowiem byli w szoku. Zabezpieczalismy miejsce zdarzenia. Kolejno wracajac do jednostki udzielałam pomocy kobiecie w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej...Na co dzień kordynuję kilkadziesią programów i działan z zakresu prewencji kryminalnej, w tym kordynuję procedurę policyjną ,,Niebieskie Karty" dot. przemocy w rodzinie. Na podstawie a...lizy zagrożeń, oczekiwań społeczności lokalnych i własnych doświadczeń w pracy w Policji napisałam kilkadziesią programów prewencyjnych, w tym kierowanych do dzieci i młodzieży, osób starszych, społeczności lokalnych, turystów .... Czy w tej sytuacji mogę oczekiwać od w/w osób i portalu jelonka honorowego zachowania? Danuta Razmysłowicz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group