Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8613
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z szarych bloków w góry z policją

Czwartek, 23 lipca 2009, 16:13
Aktualizacja: Środa, 2 września 2009, 11:58
Autor: Ania
REGION: Z szarych bloków w góry z policją
Fot. Ania
Letnia akademia policyjna to hasło rozpoczętego dziś turnusu kolonijnego dla młodych wrocławian ze środowisk zagrożonych patologiami. Dwa najbliższe tygodnie spędzą w Ośrodku Wczasów Dziecięcych Margo w Bukowcu. Towarzyszyć im będą funkcjonariusze policji z powiatu jeleniogórskiego oraz stolicy Dolnego Śląska.

Większość kolonistów to uczniowie szkół podstawowych, ale część z nich to już gimnazjaliści. Pochodzą z rodzin niewydolnych ekonomicznie i wychowawczo. Środki na realizację zadania pozyskało Stowarzyszenie "URIM" z Gminy Wrocław, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

– Bardzo ważne jest, żeby dzieci nie spędziły dwóch miesięcy między blokami, ale pojechały w nowe miejsce. Ogromnie się cieszymy, że uczniowie z Wrocławia przyjechali na teren ziemi jeleniogórskiej, bo liczymy na to, że w przyszłości nasze maluchy będą mogły uczestniczyć w podobnej akcji – mówi Danuta Razmysłowicz, młodszy aspirant z Sekcji Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

– Osobiście bardzo wysoko oceniam, przyjazd uczniów na Letnią Akademię Policyjną, bo są tutaj także specjaliści, którzy uwzględniają, że są to dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo i pomagają im odzyskać równowagę.

Koloniści uczą się m. in. jak zachować się w lesie, albo w momencie, gdy zaatakuje ich pies. Funkcjonariusze tłumaczą im, żeby nikomu nie otwierali drzwi, jeżeli są sami w domu, nawet policji. Poza tym opowiadają o negatywnych skutkach alkoholu, czy problemach związanych z kradzieżą.

Dzieci są wyraźnie zadowolone z przeprowadzanych zajęć. Nie stawiają nawet większego oporu przed wykonywaniem poleceń, jakie zadają im funkcjonariusze policji. Niektóre z nich marzą o wstąpieniu w przyszłości w ich szeregi.

Współorganizatorem Letniej Akademii Policyjnej jest Stowarzyszenie "URIM", którego pracownicy podjęli się trudu przygotowania i przeprowadzenia programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group