Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 1930
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Shadorą orientalnie u Kurzaka i Zamorskiego

Wtorek, 22 marca 2011, 14:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Z Shadorą orientalnie u Kurzaka i Zamorskiego
Fot. Organizator
W nadchodząca środę, 23 marca, o 18.00 w Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” odbędzie się spotkanie z Shadorą, tancerką, choreografem, instruktorem oraz reżyserką, zajmującą się tańcem orientalnym.

Shadora jest Polką węgierskiego pochodzenia, ale dzieciństwo spędziła w Libii. Tam po raz pierwszy zetknęła się z tańcem arabskim. Jako nastolatka przyjechała do Polski, gdzie postanowiła kształcić się na profesjonalną tancerkę. Poznawała tajniki tańca współczesnego u Anny Krych oraz baletu pod okiem Waldemara Staszewskiego. Wciągnął ją także taniec hinduski i bollywood, w którym Shadora wytańczyła Miss Bollywood Polski. Ostatnim odkryciem Shadory stał się hawajski taniec hula. – Trudno było się go nauczyć, bo to w Polsce wciąż mało popularna technika – tancerka. W 2004 roku założyła własny zespół Teatro del Oriente, gdzie realizuje teatr ruchu. Taniec brzucha uważany za najstarszy taniec świata. Dzięki temu tańcowi kobiety odkrywają, jak można cieszyć się własną cielesnością oraz doceniać swoje indywidualne piękno, obecne w każdej kobiecie.

W Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” Shadora poprowadzi kursy 4 egzotycznych tańców.
* Taniec brzucha fitness jest ukierunkowany dla kobiet, które chcą wzmocnić i ukształtować swoje biodra, brzuch i pośladki.
* Taniec brzucha belly dance jest kursem idealnym dla osób, które pragną zasmakować arabskiego tańca brzucha i nauczyć się przykładowej choreografii.
* Boollywood to zajęcia, podczas których uczestniczki uczą się różnych styli tańca orientalnego, klasycznych choreografii oraz tańca z rekwizytami.
* Hawajski taniec hula, który jest tańcem rytualnym, tańczony jest do oryginalnych, historycznych pieśni hawajskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group