Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5714
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z rowerem do autobusu? Być może

Sobota, 9 lipca 2016, 8:43
Aktualizacja: 8:53
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: Z rowerem do autobusu? Być może
Fot. Archiwum
Czy będzie można jeździć z rowerami w autobusach miejskich MZK? Ten pomysł budzi wiele sprzecznych opinii, ale rowery w środkach komunikacji publicznej zaczynają zdobywać miejsce, jak choćby w szynobusach, więc nie jest wykluczone, że także w jeleniogórskich autobusach pojawią się takie możliwości – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

- Opracowywane są koncepcje takiego rozwiązania – potwierdza Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – ale zanim podejmiemy decyzję, pracujemy nad takim ich kształtem, żeby to ułatwienie dla jednych nie stało się nadmierną uciążliwością dla drugich. Jeśli wdrożymy tę ideę, to dotyczyć ona będzie wyłącznie weekendów i wyłącznie w okresie wakacji.

Najbardziej prawdopodobne jest stworzenie tej szansy na liniach do Przesieki, Borowic, czy Zachełmia („4”) oraz Jagniątkowa („15”). Chodzi bowiem o to, żeby rowerzyści, wybierający się na podgórskie wycieczki rowerowe mogli szybciej dojechać do miejsca startu. Czy każdy autobus tych linii będzie dla nich otwarty, czy tylko niektóre kursy – jeszcze nie wiadomo. Udogodnienia dla cyklistów nie mogą bowiem przeszkadzać „pasażerom pieszym”, czy – tym bardziej – osobom niepełnosprawnym, poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Wakacje już w trakcie, więc najprawdopodobniej decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu najbliższych dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group