Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8026
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z problemami do europosła Borysa

Piątek, 29 stycznia 2010, 12:16
Aktualizacja: Sobota, 30 stycznia 2010, 9:43
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z problemami do europosła Borysa
Fot. Angela
Dzisiaj w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ulicy Długiej 4/5 uroczyście otwarto nowe biuro posła do Parlamentu Europejskiego Piotra Borysa. W każdy wtorek i czwartek w godzinach 11 – 15 mieszkańcy będę się mogli zgłosić tu sprawach lokalnych związanych z Unią Europejską. Łącznikiem z posłem Borysem i dyżurnym w biurze będzie radny Piotr Miedziński.

Uroczyste otwarcie biura przez europosła Piotra Borysa zgromadziło gros osobistości, w tym m.in. wicemarszałka Jerzego Łużniaka, szefa Sejmiku Jerzy Pokoja i posła Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego i jego zastępcę Jerzego Lenarda, Huberta Papaja, przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, Zygmunta Korzeniewskiego, dyrektora DODN – u, dyrektora jeleniogórskiego WORD – u Roberta Tarsę i jego zastępcę Romana Kutego, burmistrzów i wójtów oraz przedstawicieli gmin, Andrzeja Więckowskiego, nowego doradcę dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej i wielu innych. Europoseł podkreślał, że nie jest to jego pierwsze eurobiuro. Podobne punkty już otwarto lub planuje się otworzyć m.in. w Wałbrzychu, Legnicy, Bolesławcu, Lubinie i Głogowie.

– Dzisiaj przychodzi czas na to aby realizować pewne deklaracje. Wspominaliśmy o tym, że w momencie, kiedy uda mi się ewentualnie reprezentować nas Dolnoślązaków w Europarlamencie, biuro w Jeleniej Górze będzie otwarte – mówił Piotr Borys. – Dzisiaj staje się to faktem. Moim celem jest to, aby otwierać biura w dużych miastach poza siedzibami stolic regionalnych. W tych biurach będą pracować asystenci, którzy będą łącznikami we wszystkich sprawach, które dotyczą zarówno samorządów, jak i mieszkańców. Tu będzie można uzyskać bezpośrednią informację, zapytać o kwestię łączności między Brukselą i Strasburgiem a Jelenią Górą.

W Jeleniej Górze asystentem został Piotr Miedziński, obecny radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry. – Będę się starał sprostać nowemu zadaniu. Do tej pory współpracowałem z posłem Marcinem Zawiłą, dlatego też kontakt z ludźmi i ich problemami nie jest mi obcy. W sprawach lokalnych dotykających problematyki unijnej, w tym dofinansowania zapraszam mieszkańców na ulicę Długą 4/5 na piąte piętro – mówi Piotr Miedziński.

Podczas spotkania przy lampce szampana Piotr Borys wspomniał też o ostatnich sukcesach: otwarciu we Wrocławiu jednego z dwóch biur w Polsce Parlamentu Europejskiego, zorganizowaniu dodatkowej pomocy dla Haiti w wysokości 600 tys. zł, która zostanie przeznaczona na zakup leków. Powiedział też o wyniku wczorajszej pracy w komisji, dotyczącej rozwiązania prawnego, które ułatwi cudzoziemcom z krajów UE przyjeżdżającym do Polski swobodne przemieszczanie się po całej strefie Schengen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group