Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9425
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z prezentami i wiedzą do chorych dzieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 7:58
Aktualizacja: 14:49
Autor: Angela
Fot. Angela
– Przyniósł prezenty i dodatkowo wespół ze swoimi pomocnikami zorganizował lekcje na wesoło – mowa o Świętym Mikołaju, który odwiedził oddział dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Imprezę od lat organizuje Anna Sinica, której pomagają młodzi ze wspólnego miasta.

Co roku na jeleniogórskim oddziale dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim św. Mikołaj przychodził razem z dziećmi jeleniogórskich przedszkoli i szkół. Uczniowie dla małych pacjentów przygotowywali piosenki i wierszyki. W tym roku było jednak inaczej. Młodzi ze Stowarzyszenia Wspólne Miasto dla chorych dzieci przygotowali lekcje na wesoło m.in. matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

– U nas jest już tradycja, od wielu lat systematycznie co roku organizujemy na oddziale mikołajki oraz Dzień Dziecka, te dwa święta, na które mali pacjenci czekają z utęsknieniem – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

W tym roku jest to inicjatywa własna młodzieży ze wspólnego miasta. Gimnazjaliści, licealiści i studenci przygotowali zajęcia w ramach szkoły wyobraźni. Są to zajęcia prowadzone na wesoło z wykorzystaniem metod edukacji pozaformalnej.

Całość poprowadzili Bartosz Czarnecki, Michał Staszewski, Wojtek Polak i Michał Trzajna, którzy wspólnie tworzą K.U – P.A czyli Kabaret Udający Profesjonalnych Aktorów. Po zajęciach św. Mikołaj wręczył dzieciom maskotki i słodycze. Dodatkowo na małych pacjentów czekał słodki poczęstunek.

– Takie imprezy mają dla dzieci wyjątkowe znaczenie, bo szpital jest dla nich miejscem wyjątkowym, dzieci przeżywają tu stres i rozłąkę z rodzicami. Poprzez takie uroczystości ten stres zmniejszamy do minimum – mówi Anna Sinica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~MT 7-12-2009 8:15
:-)
~rita 8-12-2009 10:41
Gratulacje dla organizatorów.Takie imprezy są bardzo potrzebne chorym dzieciom.Nie powiedziałabym,że tak może być w szpitalu! Jeszcze raz gratuluję pomysłu.
~poziomka 8-12-2009 17:04
Impreza fajna, ale zdjęcia straszne ;p Proszę skasować to nr 9 ;]
~wieslaw 10-12-2009 19:59
Gratuluje akcji,radość chorego dziecka jest prawdziwa i szczera,chociaż na chwilę zapomną o chorobie i bólu,a to jest bezcenne!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group