Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8594
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z prezentami i wiedzą do chorych dzieci

Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 7:58
Aktualizacja: 14:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z prezentami i wiedzą do chorych dzieci
Fot. Angela
– Przyniósł prezenty i dodatkowo wespół ze swoimi pomocnikami zorganizował lekcje na wesoło – mowa o Świętym Mikołaju, który odwiedził oddział dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Imprezę od lat organizuje Anna Sinica, której pomagają młodzi ze wspólnego miasta.

Co roku na jeleniogórskim oddziale dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim św. Mikołaj przychodził razem z dziećmi jeleniogórskich przedszkoli i szkół. Uczniowie dla małych pacjentów przygotowywali piosenki i wierszyki. W tym roku było jednak inaczej. Młodzi ze Stowarzyszenia Wspólne Miasto dla chorych dzieci przygotowali lekcje na wesoło m.in. matematyki, języka polskiego i języka angielskiego.

– U nas jest już tradycja, od wielu lat systematycznie co roku organizujemy na oddziale mikołajki oraz Dzień Dziecka, te dwa święta, na które mali pacjenci czekają z utęsknieniem – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

W tym roku jest to inicjatywa własna młodzieży ze wspólnego miasta. Gimnazjaliści, licealiści i studenci przygotowali zajęcia w ramach szkoły wyobraźni. Są to zajęcia prowadzone na wesoło z wykorzystaniem metod edukacji pozaformalnej.

Całość poprowadzili Bartosz Czarnecki, Michał Staszewski, Wojtek Polak i Michał Trzajna, którzy wspólnie tworzą K.U – P.A czyli Kabaret Udający Profesjonalnych Aktorów. Po zajęciach św. Mikołaj wręczył dzieciom maskotki i słodycze. Dodatkowo na małych pacjentów czekał słodki poczęstunek.

– Takie imprezy mają dla dzieci wyjątkowe znaczenie, bo szpital jest dla nich miejscem wyjątkowym, dzieci przeżywają tu stres i rozłąkę z rodzicami. Poprzez takie uroczystości ten stres zmniejszamy do minimum – mówi Anna Sinica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group