Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7199
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z pomocą dla Miśka

Czwartek, 13 stycznia 2022, 21:12
Aktualizacja: 21:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z pomocą dla Miśka
Fot. Facebook (Razem dla Miśka)
Około 800 tysięcy złotych potrzeba na leczenie Michała Boguckiego - młodego mieszkańca Jeleniej Góry. Ludzie o wielkich sercach włączyli się w pomoc dla chłopaka - organizowane są licytacje i imprezy, z których dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie. Zebrano już ponad połowę wymaganej kwoty!

18 lutego 2021r. Michał usiadł przy stole z powiększonym węzłem chłonnym na szyi i zaczęło się zastanawianie co się dzieje? Obstawialiśmy świnkę. W piątek, 19 lutego wylądowaliśmy w Przylądku Nadziei we Wrocławiu na hematologii, a parę dni później otrzymaliśmy diagnozę: ostra białaczka szpikowa AML. Mieliśmy mnóstwo szczęścia, że Misiek nie był jeszcze pełnoletni i choć przedziwnie wyglądał w tym miejscu ze swoimi 192cm wzrostu, to mogliśmy rozpocząć leczenie - opowiadają twórcy zrzutki.

Od samego początku nie szło nam najlepiej. Pierwszy cykl chemii okazał się za słaby na Miska blasty, a drugi rozłożył go tak (blasty nie), że na dwa tygodnie wylądował na OIOM-ie pod respiratorem (sepsa). Gdy z niej wyszedł zwycięsko był kwiecień i zabraliśmy się za cykl trzeci, który choć znów nie zadziałał na białaczkę, umożliwił Michałowi jakoś się ogarnąć, przystąpić do egzaminu maturalnego i zostać pierwszym maturzystą Przylądka Nadziei. Tu muszę podziękować raz jeszcze szpitalowi i ukochanej szkole I LO im. St. Żeromskiego w Jeleniej Górze, wspaniałej dyrekcji i cudownym nauczycielom, którzy tego cudu dokonali.

Po ostatnim egzaminie, Miś musiał zmienić szpital, gdyż w maju skończył 18 lat i przez 3 miesiące leczył się u dorosłych. Tam udało się przygotować Michała do przeszczepu i z radością wróciliśmy do Przylądka Nadziei na przeszczep szpiku od taty. 3 września byliśmy po przeszczepie i w październiku 2021 r. wróciliśmy do domu! Niestety tylko na dwa tygodnie, gdyż pojawiły się komplikacje (Graft, cytomegalia) i jesteśmy tu do dziś. Niestety szpik od taty zniknął i białaczka powróciła.

Michał przeszedł kolejne chemioterapie, eksperymentalne leki, ale nie zadziałało nic. Skończyły się możliwości leczenia w Polsce. Mamy jedyną szanse spróbować leczenia w Niemczech i przeszczep CAR-T dla białaczki szpikowej, która dotychczas była tylko możliwa w Izraelu i Chinach.

Dlatego zwracamy się do wszystkich kochanych ludzi, którzy zechcieliby nam pomóc wysłać Michała na to leczenie. Będziemy przeogromnie wdzięczni za każdy grosz, który umożliwi i pomoże nam w tej walce o Miśka - apeluje chłopaka. - Michał to wielki facet, we wszystkim co robi:) Pomimo choroby nigdy się nie poddał, nie marudził i nie narzekał. Zdał maturę, dostał się na ukochane studia AGH w Krakowie i jest przeszczęśliwym studentem - dodają na portalu zrzutka.pl.

Pomóc można wpłacając pieniądze na specjalne konto pod adresem: https://zrzutka.pl/2c4mkg

Ponadto na Facebooku funkcjonuje grupa, w której trwają licytacje. Można zdobyć m.in. gadżety sportowe (koszulki, piłki z autografami, kolacja z piłkarzem), obiad lub kolacja z prezydentem Jeleniej Góry (aktualna cena to 4500 zł), rękodzieła, usługi, noclegi.

W piątek w Domu Ludowym w Siedlęcinie odbędą się zajęcia zumby (wstęp minimum 20 zł - przekazany na rzecz Miśka), a w niedzielę (16.01, godz.10:00) bieg, jazda rowerem, spacer, z psem, z wózkiem, z czymkolwiek, by pomóc Miśkowi i zebrać pieniążki na ratowanie jego życia. Zbiórka na ścieżce rowerowej przy Krzyżu Milenijnym.

Twoja reakcja na artykuł?

25
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
14%
Smuci
0
0%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group