Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7430
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Z „Metaforą” do sukcesu

Środa, 28 października 2009, 8:42
Aktualizacja: 16:21
Autor: rylit
REGION: Z „Metaforą” do sukcesu
Fot. Organizator
Niezależny Literacki Kabaret Seniora „Metafora”, o którego pierwszym występie w Książnicy Karkonoskiej niedawno pisaliśmy, wyruszył z powodzeniem na podbój Dolnego Śląska. W festiwalu „Śpiewający Seniorzy” w Bogatyni, wyśpiewał drugą nagrodę.

Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy” w Bogatyni już po raz czwarty gościł wykonawców seniorów. W tym roku w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 31 uczestników w kategoriach: chóry, soliści, duety, zespoły ludowe, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Kabaret z Jeleniej Góry wystąpił w ostatniej kategorii. Festiwal odbył się w Sali Bogatyńskiego Ośrodka Kultury gdzie obejrzało go ponad 350 widzów. Oprócz występów konkursowych odbyły się występy zaproszonych gości: orkiestry górniczej i zespołu „Karkonosze”. Kabaret „Metafora” w zmienionym nieco składzie, który jest w trakcie eksperymentowania, może zaliczyć swój występ do udanych. Po burzliwych obradach jury okazało się, że dobył drugą nagrodę.

Największym aplauzem z utworów wykonywanych przez kabaret cieszył się koronny utwór kabaretu „Senior marzy”, którego słowa do muzyki znanego utworu czeskiego „Jožin z bažin” napisała Nina Jankowska. Drugi i trzeci refren tej piosenki kabaretowej śpiewała już cała sala.

„Metafora” wystąpiła tym razem w składzie: Janusz Jachnicki, Nina Jankowska, Wieława Kozłowska. Przypominamy, że kabaret jest w trakcie organizacji i cały czas poszukuje uzdolnionych wokalnie i muzycznie seniorów chętnych do współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group