Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6188
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z kryminałem w nowy rok

Piątek, 3 stycznia 2020, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 5 stycznia 2020, 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z kryminałem w nowy rok
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwszą premierą w 2020 roku na deskach Teatru Norwida w Jeleniej Górze będzie "Pułapka na myszy" Agathy Christie, w reż. Marka Siudyma. Inauguracyjne spotkanie z kryminałem zaplanowano na najbliższą sobotę!
Zawsze warto czytać, oglądać dobrą literaturę - to nas niesie. Wychodzimy z teatru trochę inni i tak powinno być. Ludzie teatru powinni mieć zasadę, żeby dawać ludziom coś, co ich zastanowi, co w nich coś zmieni i nie skończy się to z ostatnią kurtyną - powiedział Marek Siudym, reżyser spektaklu, który miał już okazję współpracować z jeleniogórskim teatrem w poprzednim sezonie. - Dobrze mi się tu pracuje, bo znam ten zespół. Wiem, że to są ludzie, którzy mogą wszystko zrobić dobrze - podkreślił aktor znany m.in. z Kabaretu Olgi Lipińskiej.
Ta sztuka to klasyka angielskiego kryminału z wszystkimi doskonale wykorzystanymi cechami tego gatunku. Znakomicie rysowane charaktery, lekkość dialogu, misternie skonstruowana zagadka kryminalna. Agatha Christie, jak zawsze, zapewnia rozrywkę wysokiej próby - zapewniają organizatorzy.

"Pułapka na myszy"
Autor: Agatha Christie.
Reżyser: Marek Siudym.
Scenografia: Wojciech Stefaniak.
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz.
Opracowanie muzyczne: Marek Siudym.
Występują: Elwira Hamerska - Skórecka, Marta Kędziora, Iwona Lach, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Bogusław Siwko, Filip Toroński.

Po premierze zaplanowanej na 4 stycznia, kolejne pokazy "Pułapki na myszy" odbędą się 5, 9, 10, 11, 12 stycznia. Bilety do nabycia w kasie teatru oraz na stronie teatrnorwida.pl.

Kolejna premierę w sezonie artystycznym 2019/2020 planuje się na połowę marca, a ostatnią w połowie czerwca.

Ostatnią premierą sezonu będą ballady Tadeusza Woźniaka. To będzie spektakl typowo muzyczny, w oparciu o teksty poetyckie - zapowiada Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group