Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6580
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z kodeksem drogowym na dwóch kółkach

Poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z kodeksem drogowym na dwóch kółkach
Fot. Grzegorz Rychter
Praktyczna jazda rowerem to dla nich łatwizna, teoria o ruchu drogowym to wyższa nauka jazdy.

Mowa o uczestnikach tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Jeleniej Górze. Co już wiedzą, i czego jeszcze muszą się nauczyć o jeździe jednośladem sprawdzali: jeleniogórska policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Automobilklub.

Na pierwszy ogień poszła wiedza teoretyczna. Uczniowie dziewięciu szkół podstawowych i ośmiu gimnazjów z Jeleniej Góry i okolic, które w tym roku wzięły udział w olimpiadzie, miały do rozwiązania testy. Zakres wiedzy obejmował kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Uczniowie wykazali się bardzo zróżnicowaną wiedzą teoretyczną, co świadczy o tym, że nad znajomością kodeksu drogowego wielu z nich powinno jeszcze popracować – powiedział podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik drogówki Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dużo lepiej młodzież sprawdziła się natomiast w praktycznej jeździe jednośladem. Do pokonania były różnego rodzaju przeszkody, z którymi młodzi rowerzyści radzili sobie bez trudu.

Najlepsi wśród uczniów podstawówek okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 ze Szklarskiej Poręby. Pierwsze miejsce wśród gimnazjów zajęła jeleniogórska „czwórka”. Zwycięzcom gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group