Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2609
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Fügen-Zillertal: Z Karkonoszy do Tyrolu

Wtorek, 29 lipca 2008, 16:08
Aktualizacja: 17:45
Autor: Mar
Jelenia Góra/Fügen-Zillertal: Z Karkonoszy do Tyrolu
Fot. Organizatorzy
W Austrii przebywała grupa fotografików z Kotliny Jeleniogórskiej, którzy uczestniczyli wraz z kolegami fotografikami z Zillertal, we wspólnym plenerze fotograficznym i prezentowali swoje prace na wystawie zatytuowanej „Impresionen aus Karkonosze (Riesengebierge) und Umgebung”– „Impresje z Karkonoszy i okolic”.

Wystawę zorganizował Kultur Initiative Fügen wraz z Towarzystwem Polsko-Austriackim – oddział Karkonoski. Swoje fotografie -związane tematycznie z górami i ich mieszkańcami na zamku Bubenburg w Fügen wystawili: Marian Bochynek, Zbigniew Kulik, Jacek Kunikowski, Łukasz Lewkowicz i Marek Mikrut.

W otwarciu wzięli udział artyści zrzeszeni w Kultur Initiatiwe Fügen, przedstawiciele władz lokalnych, członkowie organizacji pozarządowych z Zillertal oraz ludzie biznesu, którzy wspierają działalność kulturalną austriacko – polską. Nasi fotograficy zabrali ze sobą wiele materiałów promocyjnych o Karkonoszach i powiecie jeleniogórskim.

Wystawę w Tyrolu patronatem objął starosta jeleniogórski Jacek Włodyga a przygotowanie wystawy i wyjazdu do Austrii wsparli finansowo: jeleniogórskie starostwo, gmina Janowice Wielkie, Western City i jeleniogórskie MPGK.

W dniu 20.08 w Galerii N….. w DODN w Jeleniej Górze swoje prace wystawią austriaccy fotograficy a przy tej okazji w dniach 18-23- sierpnia wycieczkę w Sudety odbędzie grupa fotografików i turystów z Tyrolu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group