Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7196
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z dowodem osobistym do nowej kolejki

Piątek, 4 stycznia 2008, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Z dowodem osobistym do nowej kolejki
Pod koniec roku jeleniogórzanie stali w ogonku po nowy dowód osobisty.
Fot. Angela
Kto zdobył plastikowy blankiet nowego dokumentu tożsamości, nie powinien osiąść na laurach. Trzeba o tym powiadomić urząd skarbowy. Jest na to miesiąc. Kto formalności nie dopełni, może zapłacić ponad 100 złotych grzywny.

Biurokracji nigdy dość. Z takiego założenia wychodzą urzędnicy. Nie wystarczy, że ludzie zapisywali się na listy społeczne w kolejkach po nowy dowód osobisty. Teraz muszą odwiedzić kolejny urząd, aby dopełnić dodatkowych formalności.

Urzędnicy skarbowi uspokajają, że nie będą restrykcyjni. I choć mogą nałożyć na obywatela karę w wysokości 113 złotych grzywny, na razie tego nie zrobią. Większość oddziałów skarbówek podkreśla, że o nowym dowodzie można je zawiadomić przy okazji rozliczenia PIT–ów.
Póki co kolejek w US nie ma, ale – kiedy ludzie poczują, że kończy się czas na składanie powiadomienia – może zrobić się tłoczno.

Zamieszanie jest także w bankach – odnotowuje Polska Gazeta Wrocławska. W niektórych placówkach pracownicy już nie honorują starych książeczek, choć – zgodnie z rozporządzeniem rządu – ważne są one do końca marca tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group