Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8315
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z dowodem osobistym do nowej kolejki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 stycznia 2008, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
Pod koniec roku jeleniogórzanie stali w ogonku po nowy dowód osobisty.
Fot. Angela
Kto zdobył plastikowy blankiet nowego dokumentu tożsamości, nie powinien osiąść na laurach. Trzeba o tym powiadomić urząd skarbowy. Jest na to miesiąc. Kto formalności nie dopełni, może zapłacić ponad 100 złotych grzywny.

Biurokracji nigdy dość. Z takiego założenia wychodzą urzędnicy. Nie wystarczy, że ludzie zapisywali się na listy społeczne w kolejkach po nowy dowód osobisty. Teraz muszą odwiedzić kolejny urząd, aby dopełnić dodatkowych formalności.

Urzędnicy skarbowi uspokajają, że nie będą restrykcyjni. I choć mogą nałożyć na obywatela karę w wysokości 113 złotych grzywny, na razie tego nie zrobią. Większość oddziałów skarbówek podkreśla, że o nowym dowodzie można je zawiadomić przy okazji rozliczenia PIT–ów.
Póki co kolejek w US nie ma, ale – kiedy ludzie poczują, że kończy się czas na składanie powiadomienia – może zrobić się tłoczno.

Zamieszanie jest także w bankach – odnotowuje Polska Gazeta Wrocławska. W niektórych placówkach pracownicy już nie honorują starych książeczek, choć – zgodnie z rozporządzeniem rządu – ważne są one do końca marca tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

NICpoŃ 4-01-2008 9:18
Zmieniłem dowód jakieś dwa latka temu i zastanawiam się czy poinformowałem szacowny Urząd o zmianie dowodu. ............... Nie pamiętam ............. Ale skoro rozliczam się corocznie, płacę podatki to co do tego ma mój dowód i jeszcze jakiś karanie mnie za to. Przecież to Państwo zmusiło nas do wymiany dowodzików ....
~ktoska 4-01-2008 9:21
Listy spoleczne, kolejki po dowod. Ale sie swojsko robi. istne lata 80-te. czyzbysmy sie cofali?
~_rymcycymcy____ 4-01-2008 10:20
Nocponiu, Twoje rozumowanie oparte na prostych, a zatem najmocniejszych, zasadach logiki zaprowadzi Cię wprost na manowce ;) Postępowanie US-ów niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Aby ich zrozumieć trzeba mieć ogromny dystans i spore poczucie humoru ;) Mi to przypomina często scenę z "Misia", gdzie milicja na prostej drodze buduje kartonowe osiedle, by łapać na radar. Ta samo US zakłada różne wymyślne pułapki szukając dodatkowych wpływów. Kij ma oczywiście dwa końce. Podatnicy stosują więc różnego typu sztuczki obniżające wysokość wpływów podatkowych. Taka jakby gra. Kto kogo bardziej okiwa ;)))
~tata 4-01-2008 11:41
No to za 2007 roczek US musi nałapać trochę tych winowajców dowodowych aby mi zwrócic ulgę na dzieci. URZĘDNICY DO PRACY!
~emigrant 5-01-2008 13:51
a co z tymi,ktorzy mieszkaja za granica,czy ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie...???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group