Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7416
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Bielasem i Marynarzami pod Szrenicą

Niedziela, 23 stycznia 2011, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Z Bielasem i Marynarzami pod Szrenicą
Fot. Organizator
Wesoło, na luzie, a jednocześnie perfekcja muzycznego współgrania – tak można pokrótce scharakteryzować sobotni wieczór w szklarskoporębskim klubie „Jazgot” z Jackiem Bieleńskim i jego zespołem Marynarze. A publiczność, pomimo chłodu, doskonale bawiła się na koncercie.

Niebanalny łódzki artysta Jacek Bieleński znany także jako Bielas jest poetą, autorem tekstów (pisał m.in. dla Grażyny Auguścik, Fiolki, Włodzimierza Kiniorskiego, Maryli Rodowicz, Justyny Steczkowskiej czy Wojciecha Waglewskiego), kompozytorem, aktorem i scenarzystą filmowym. Na początku lat 90. XX wieku współtworzył formację Plastic Bag. Potem koncertował z trio Paffulon i Bielas Solo.

Jacek Bieleński wraz z zespołem Marynarze podczas występu bawiąc się formą wyśpiewał swoje abstrakcyjne, ironiczne, pikantne i zadziorne teksty, na przemian z romantycznymi wyznaniami. Wchodził przy tym w dialog z uczestnikami koncertu i komentował aktualne wydarzenia społeczne. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się między innymi „Marynarze Łodzi” i „Dentysta Sadysta” - przebój z lat 80. w nowej wersji.

Marynarze to łódzcy muzycy współtworzący underground. Zespół wystąpił w składzie: Robert Tuta – gitara (niegdyś grał w zespołach Aggressivy 69, NOT czy 1984), Wojtek Michalec - gitara basowa (znany z grupy Krem i Cool Kids of Death) oraz Piotr Gwadera - perkusja (z zespołu Blisko Pola i Almost Dead Celebrities).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group