Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2757
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z baraku do byłej szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 czerwca 2007, 0:00
Autor: Daria/ TEJO
Fot. Jelonka.com
Pięć milionów złotych za wygodę urzędników.

Kiedy petenci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ledwo wiążą koniec z końcem, pracownicy socjalni myślą o przeprowadzce do nowej siedziby.
Jak podały władze Jeleniej Góry w przyszłym roku MOPS opuści swoje dotychczasowe lokum przy ul. Słowackiego i przeniesie się do budynku przy ul. Jana Pawła II. Ponad trzy lata temu wyprowadziło się stamtąd III LO im. Śniadeckiego.
Dostosowanie budynku do nowych potrzeb ma kosztować pięć milionów złotych.

Obecna siedziba MOPS mieści się w drewnianych barakach, które zostały zbudowane w 1975 jako tymczasowa siedziba prokuratury. Pracownicy wymiaru sprawiedliwości urzędowali tam do 1994 roku, kiedy przenieśli się do
nowej siedziby przy ul Matejki.

Przy ul. Słowackiego swoją siedzibę miał przez kilka lat Ochotniczy Hufiec Pracy a od roku 1994 urzęduje tam MOPS.
Petenci często narzekają na niezbyt fortunne dla nich umiejscowienie placówki, zwłaszcza dla osób mieszkających w zachodniej części śródmieścia.

Ci, którzy korzystają ze świadczeń ośrodka, najczęściej są gośćmi Powiatowego Urzędu Pracy.
– To niemal dwa krańce miasta – skarży się pani Beata. – Jak muszę podpisać listę w pośredniaku to trzeba stracić pół dnia, żeby jeszcze tu przyjechać i pozałatwiać formalności.

Niewygodnie też jest urzędnikom. W barakach w zimie jest bardzo chłodno, a na ich ogrzewanie (elektryczne piece akumulacyjne) trzeba sporo wydać. W lecie z kolei temperatura jest bardzo wysoka. Pracy nie ułatwiają ciasne biura.

Po przeprowadzce wszystko ma się zmienić. Budynek po byłej szkole jest bardzo przestronny. Zostanie także dodatkowo przystosowany do potrzeb urzędników i klientów. Trafią tam także inne miejskie instytucje. Nic dziwnego, że będzie wygodniej. Za remont zabytkowego gmachu podatnicy zapłacą pięć milionów złotych.

Baraki przy ulicy Słowackiego będą wyburzone, a działka zostanie wystawiona
do sprzedaży. Ze znalezieniem nabywcy nie powinno być kłopotu. W pobliżu już zostały wybudowane atrakcyjne budynki mieszkalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Riposta 25-06-2007 14:13
Autorowi tekstu życzę, żeby popracował sobie 1 dzień w 30–letnim baraku i obsłużył 1 "pachnącego" klienta. Taki tekst to demagogia, podjudzanie biednych albo niedoinformowanych ludzi ludzi.
~=) 25-06-2007 14:30
III LO przeprowadziło się dwa lata temu;)
~Zibij 25-06-2007 14:46
Te baraki to ostatnia budowla z czasów PRL – kiedy Jelenia Góra była miastem wojewódzkim. Takie same były na ulicy Ptasiej z tyłu ulicy Kopernika.
~Klient MOPS i PUP 25-06-2007 15:03
Jedno jest pewne ,że czasy baraków winny odejść w przeszość . Z nimi do Europy nie da sie wejść!! PS. Cieszę się ,że teraz między PUP –em a MOPS–em będę miał tylko dwa przystanki MZK. Może władze miejskie pomyślą o bezpośredniej linii łączącej oba ośrodki.
~trele morele 25-06-2007 15:47
Autor ma chyba alergie na urzędników :) i najchętniej to albo by ich wszystkich pozwalniał albo wybudował ziemianki. Najlepiej by było jakby raz sam sie poużerał z "marginesem" który często i gęsto zagląda do MOPSu.
~pomysły na kolejne artykuły w podobym duchu 25-06-2007 15:59
'biedni pogorzelcy tracą dobytek, a strażacy wybudowali sobie w cieplicach nową siedzibę za miliony", albo 'chorzy nie mają na leki, a lekarze wydają miliony na rozbudowę przychodni', albo 'dzieci nie mają na buty, a miasto wydaje miliony na boiska ze sztucznej trawy przy szkołach', itp
~cr@zy 25-06-2007 16:27
Bardzo dobrze ze MOPS sie tam przeprowadza. Praca biurowa w barakach powinna nalezec do przeszlosci PRL. Od "posredniaka" do MOPS bedzie blizej. Budynek z tego co pamietam jest w miare solidny. Zlosliwcy zaraz stwierdza, ze lepiej wydac te pieniadze biednym i potrzebujacym. Ale ja uwazam ze wielu z nich to bezpodstawni roszczeniowcy, ktorym ciagle wciaz malo i malo. Leniwcy ktorym sie nie chce isc do pracy za grosze, i przepijaja pieniadze, ktore dostaja.
~do zibij 25-06-2007 17:44
Ptasia z tyłu Kopernika? coś Ci się potentegowało
~Zibij 25-06-2007 18:13
Ok – zabrakło literki – i (...)na ul Ptasiej i z tyłu ulicy Kopernika
~w kwestii baraków 25-06-2007 18:25
przypominam przemówcy, że miasto może się także poszczycić schroniskiem młodzieżowym "Bartek".
~ja miałbym parę zastrzerzeń: 25-06-2007 19:47
1. do p. Bożeny wypowiadającej się w artykule: nie sądzę, żeby Słowackiego i Podchorążych to były 2 końce miasta – w sumie nawet "1" można podjechać. 2. czy w JG mamy naprawdę takie duże śródmieście, że dzielimy je na część zachodnią, wschodnią itp... 3. idąc dalej rozumowaniem, że jeśli urząd jest na ul. X to jest niewygodnie dla tych co mieszkają na ul. Y to ciekaw jestem co powiedzą mieszkańcy ul. Słowackiego, czy też: "Petenci często narzekają na niezbyt fortunne dla nich umiejscowienie placówki"? 4. I NAJWAŻNIEJSZE!!! Jak budynki są poobdzierane to mówi się, że szpecą miasto, jak urząd, źle zorganizowany to, że śmieją się z JG, a jak się zaczyna remontować to mówi się, że przecież niektórym jest źle i nie powinno się na remont marnować kasy – zaczynam się pakować i szukać biletu – gdziekolwiek, oby jak najdalej z tego kraju!!!
~Lolobrygida 25-06-2007 20:05
Jasne, niech ten piękny budynek pójdzie na jakieś głupie urzędasy!
~kmam 25-06-2007 20:34
MOPS najlepiej przeprowadzić do Ratusza. Wszystkim będzie blisko. Z byłej szkoły zrobić schronisko młodzieżowe (Bartka – barak wyburzyć) . W Jeleniej Górze brak bazy noclegowej.
~cr@zy do lolobrygida 25-06-2007 22:04
Hmm, moze nam zaproponujesz jakies arcyciekawe przeznaczenie tego budynku? Czekam na propozycje!
~Agatka 25-06-2007 22:53
nareszcie doczekałam tej chwili kiedy chemik bedzie stąd wydalony oj ile bym dała kiedyś w czasach nauki kiedy byłby zburzony ubolewam nad murami raczej nie nie nauczycielami bo pojedynczych to usunąć razem z murami
~pragmatyk 26-06-2007 7:59
widok baraków MOPSU nie nastraja optymizmem.
~stały bywalec 26-06-2007 11:12
Szkoda, ze autor tekstu nie podpisał się, bo może wiadomo byloby o co mu tak naprawdę chodzi??? o wygodę podopiecznych, czy urzędników, czy może jeszcze innych zainteresowanych:–)?
~kosa 26-06-2007 23:32
sądzilem ,ze ten budynek to będzie ośrodek dla osób wymagających opieki i rehabilitacji,i które w zamian za swoję rente będą tam przebywaly jako pensjonariusze , bo takich ośrodków na naszym terenie nie ma. Okazalo się że to kolejny gmach dla rozwijającego się urzędastwa – i to jaszcze w jakim potężnym wymiarze powieszchniowym – Kto na to będzie robil ? i utrzymywal – taki budynek winien dawać dochody a w skrajnym przypadku to nie powinno się do niego doplacać i winien wlaśnie spelniać pożyteczną i pożądana rolę dla spoleczności – a nie powinien być skupiskiem gabinetowym urzędasów – bardzo kosztownych zresztą ! Czy ich aż tylu jest Potrzebnych ?czy nie można ich {MOPSu} umieścić w innym miejscu a tutaj wlaśnie stworzyć taki ośrodek?
~do kosy 27-06-2007 11:15
czy zdajesz sobie sprawę w jakich warunkach przyjmowani są i wysłuchiwani klienci MOPS. Pewnie do takich nie należysz, jeżeli piszesz takie rzeczy. Nie wiem, czy wiesz, ale w tym budynku ma się mieścić nie tylko MOPS, ale również inne instytucje. Myśle, że warto wypowiadać się na pewne tematy, mając wcześniej dokładną wiedzę w tym zakresie.
~kazimierzp 30-06-2007 17:30
Jestem urzędnikiem! Urząd to w pierwszym rzędzie nie jest moim miejscem pracy, ale miejscem w którym mają przebywać dla załatwienia swych spraw mieszkańcy tego miasta! Powinni przebywać w godnych miejscach, a nie zagrzybionych barakach!!! Nie traktujecie szykowania miejsc dla załatwiania spraw mieszkańców jako budowania sobie "pałaców"!!! To, że ktoś jest jednym z najbiedniejszych to nie znaczy, ze ma wchodzic do "syfu". Poprzez takie stawianie sprawy wwłączacie w ten sposób samym mieszkańcom! Kazimierz Piotrowski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group