Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 7216
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Z Bajerem w Rudawy

Piątek, 8 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Ciepła jesień zachętą do wycieczki w piękne okolice.

Przewodnik Włodzimierz Bayer zachęca wszystkich amatorów turystyki pieszej do wzięcia udziału w sobotniej eskapadzie pod hasłem „Wycieczka z bajerem”. Tym razem jej uczestnicy będą podziwiali jesienne krajobrazy Rudaw Janowickich.

Wyjazd uczestników autobusem nr linii 11 z przystanku „Tunel” przy ul. Wincentego Pola o godz. 8. 33 w kierunku Trzcińska. Stamtąd przejście spacerkiem do Garbów Janowickich, głębokiej doliny jednego z potoków, które z Rudaw Janowickich spływają bezpośrednio do Bobru. Jej skaliste zbocza to jeden z ulubionych terenów wspinaczkowych dla amatorów mocnych wrażeń.

Później planowane jest dojście do Janowic Wielkich, skąd powrót do Jeleniej Góry. Wycieczka, ubarwiona opowieściami znanego przewodnika, potrwa około 5-6 godzin.

Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania odpowiedniego obuwia i ciepłej oraz nieprzemakalnej odzieży wierzchniej. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w eskapadzie z pełnoletnimi opiekunami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group