Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3794
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska w ODK

Sobota, 22 kwietnia 2017, 7:56
Aktualizacja: 10:50
Autor: Manu
Jelenia Góra: Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska w ODK
Fot. ODK
W środę (26.04.) o godz. 19.00 w kawiarni Muza Osiedlowego Domu Kultury (przy ul. K. Trzcińskiego 12), w cyklu “Jazz w ODK”, będzie miał miejsce koncert w wykonaniu Yarosh Organ Trio i Katarzyny Mirowskiej. Wstęp wolny.

Yarosh Organ Trio tworzą: Kajetan Galas (organy Hammonda), Przemysław Jarosz (perkusja) i Tomasz Pruchnicki (saksofon).

Perkusista Przemysław Jarosz po wielu latach współpracy z czołowymi krajowymi artystami prezentuje własną muzykę. Na początku 2016 roku wspólnie z Tomaszem Pruchnickim (saksofon) i Kajetanem Galasem (organy Hammonda) nagrał debiutancki album. Nowo powstały krążek trzech utytułowanych muzyków miał swoją premierę jesienią 2016.

Katarzyna Mirowska to wszechstronna wokalistka, autorka muzyki i tekstów, zwyciężczyni Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005), znalazła się w gronie 10. finalistów koncertu “Debiuty” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2008). Wspólnie z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie Wiesława Saniewskiego “Bezmiar sprawiedliwości” (2006). W roku 2013 wydała autorską płytę “Liquid Love”, której współkompozytorem, aranżerem i producentem jest Robert Jarmużek. Pomysłodawczyni, współautorka i współuczestniczka wielu projektów, m.in.: “Vocal Chopin”, “The True Story of Jacob Gershowitz”, „Apostrophe Quartet plays Kilar” (z własnym kwartetem jazzowym), “Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group