Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 5808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XXVI–lecie Gitarą i Piórem w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Środa, 6 sierpnia 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:40
Autor: Manu
Fot. Organizator
15 i 16 sierpnia (piątek–sobota) na stoku narciarskim Lodowiec w centrum Karpacza, obok Chaty Karkonoskiej (przy ul. Wolnej 4) pod patronatem honorowym burmistrza Karpacza Bogdana Malinowskiego odbędzie się dwudziesta szósta edycja jednego z największych krajowych festiwali poezji śpiewanej i piosenki autorskiej “Gitarą i Piórem”.

Wśród wykonawców zapowiedzieli się:

- Basia Stępniak–Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie; W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. W latach 1995-97 współtworzyła m.in. wraz z Januszem Radkiem, Grzegorzem Halamą, Robertem Kasprzyckim, Szymonem Zychowiczem i Kamilem Śmiałkowskim formację "Zielone Szkiełko".

- Agata Ślazyk - artystka związana na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami;

- Anna Treter – solistka i pianistka grupy Pod Budą, z którą występuje od początku jego istnienia;

- Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka;

- Magdalena Łazar-Massier – wokalistka;

- Beata Osytek - laureatka większości festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską- Grand Prix, Ogólnopolskie Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki “Smak” w Myśliborzu- Dębowy szczebel oraz nagroda specjalna Radia Zachód, Festiwal Piosenki Literackiej w Świdniku- Grand Prix, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej “Oppa”- złota piątka, Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ‘Łaźnia”- Grand Prix, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie- 4 nagroda, 3 nagroda oraz nagroda dziennikarzy;

- Agnieszka Chrzanowska - aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Wykonawczyni poezji śpiewanej i piosenki autorskiej;

- Wiesław Siekierski - dziennikarz współpracujący m.in. z: Jazz Forum, Dziennikiem Polskim, Gazetą Krakowską;

- Antonina Krzysztoń – piosenkarka, autorka muzyki i autorka tekstów, m.in. Mietka Szcześniaka, Michała Lorenca, a także do muzyki Wojciecha Konikiewicza. Współpracuje z pismem RUaH, w którym ma swoja stałą rubrykę “Zapistnik”;

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Gobo 6-08-2014 13:47
Szkoda, ale ta impra powinna odbywać się w Borowicach! W ten sposób jej klimat bezpowrotnie zatraca się, niestety.
~ 6-08-2014 16:17
To jedź do Borowic!!!
~artysta 6-08-2014 22:05
Zatraca się klimat w Borowicach,bo grają takie gwiazdy jak Bądź Ciszą - kompletne dnooooooooo...
~karpatka 6-08-2014 22:12
Jak zwykle zawsze muszą się znaleźć malkontenci. Jest impreza, to marudzą, że nie tam, gdzie by chcieli. A jaki jest dojazd do Borowic - wszyscy wiedzą. Brawa dla burmistrza Karpacza! Głupi wypiął się na imprezę, mądry skorzystał.
~3,70 6-08-2014 22:27
A wojtex nawiedzi tą imprezę to przyjadę?
~jw 7-08-2014 9:09
Ta impreza związana jest z Borowicami i tyle w tym temacie. Rozumie że argumentem -karpatki -jest zły dojazd do Borowic ,bo najlepiej autobusem MPK podjechać pod scene,gratuluje dobrego samopoczucia i życzę miejsca siedzącego w autokarze -nie zapomnij skasować biletu !!!!
~snowflake 7-08-2014 11:28
15 lat temu jechałam tam (do Borowic oczywiście, bo tylko TAM prawdziwe Gitarą i Piórem)na rowerze i jak zwykle marzły ręce, ale było cudownie i ten klimat w oscypkowym Karpaczu jest nie do odtworzenia..W Borowicach została historia, ludzie i muzyka..Karpacz i tutejsi "organizatorzy" najzwyczajniej probuja ukraść tradycję nie swoją i nie swoje zasługi..smutne i żałosne zarazem..
~czarnaa 7-08-2014 11:29
jak chcecie klimatu jaki kiedyś panował w Borowicach to trzeba pojechac na Polanę do Janowic - tam jest cudnie :D super klimat, nocne ognisko i śpiewanie, wspaniali ludzie :D
~ed 7-08-2014 17:12
Dzięki temu że GiP przeniosło się do Karpacza mamy teraz dwie takie imprezy o równie wysokim poziomie, a ich nazwa mnie nie obchodzi. W tym roku Renata Przemyk dała w Borowicach czadu i nie wydaje mi się żeby ktoś z artystów w Karpaczu to przebił, choć pewnie też będzie super.
~do 09:09 7-08-2014 21:48
BYŁA związana z Borowicami, JEST z Karpaczem. I tyle w tym temacie. Wszystko się zmienia. Bardzo dobrze że jest konkurencja, teraz każdy może sobie wybrać tę imprezę, która mu bardziej pasuje. Poza tym konkurencja mobilizuje obie strony do polepszania standardu. Jeśli w Borowicach boicie się konkurencji z Karpacza, to znaczy, że impreza schodzi w Borowicach na psy. Tym lepiej, że ktoś postanowił ją profesjonalniej organizować. PS. Fajny masz adres IP. Od razu widać, że nie jesteś spamerem z jakiejś firmy budowlanej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group