Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4542
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JAKUSZYCE: XXV Karkonoski Bieg Dzieci i Młodzieży w Jakuszycach

Piątek, 6 marca 2009, 15:58
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2009, 12:39
Autor: ah
JAKUSZYCE: XXV Karkonoski Bieg Dzieci i Młodzieży w Jakuszycach
Fot. organizator
Wczoraj rano na Polanie Jakuszyckiej na starcie stanęli młodzi narciarze: około 300 dzieci i młodzieży na dystansie 2 km, 5 km i 10 kilometrów. Bieg ten nazywany jest też Małym Biegiem Piastów.

Dzieci i młodzież uczestniczyły z różnych stron kraju m.in. z miejscowości Czarny Bór, Jedlina Zdrój, Częstochowy, Poznania. Młodzieżowy Bieg Piastów przyciąga uczestników nie tylko z Polski. Czesi stają do rywalizacji na równi z naszymi zapaleńcami biegania. Bieg został zorganizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Dzięki działalności Uczniowskiego Klubu Sportowemu Karpacz, coraz więcej dzieci ze szkoły podstawowej „zaraża się „ spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu i biega - jak nie na nogach to właśnie na nartach. Dofinansowanie ze strony Urzędu Miasta ułatwiło zakup sprzętu, organizację wyjazdów na biegówki do Jakuszyc i przeprowadzenie kilku wycieczek pieszych po Karkonoszach.

W tym roku pierwsze miejsce na dystansie 2 km w kategorii chłopców zajął Adrian Šírek z Czech, a w kategorii dziewczynek Karolína Kunzová z Czech. Na dystansie 5 km w kategorii chłopców najlepszy okazał się Mariusz Dziadkowiec-Michoń z Polski, a w kategorii dziewczynek była Zuzanna Koucká z Czech. Dystans 10 km w kategorii chłopców najszybciej przebiegł Vojtěch Prášil z Czech, a w kategorii dziewcząt Klara Blažkova z Czech.

Jednak we wczorajszym Małym Biegu Piastów nie chodziło tak bardzo o to, kto które miejsce zajął, liczyły się chęci, dobra zabawa i sprawdzenie swoich sił.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group