Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 7866
Zalogowanych: 59
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: XXIX Bieg Piastów - relacja i foto

Czwartek, 10 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 14:09
Autor: Damian Milko
Kotlina Jeleniogórska: XXIX Bieg Piastów - relacja i foto
Fot. Damian Milko
W miniony weekend na jakuszyckich trasach biegowych został rozegrany XXIX Bieg Piastów.

Ta największa masowa impreza w Polsce jak każdego roku przyciągnęła tysiące zawodników. Rywalizacja narciarzy została podzielona na 4 kategorie. W sobotę zawodnicy wyruszyli na trasę by rywalizować na dystansie 50,23 km oraz 10 km stylem klasycznym. Zwycięzcą "pięćdziesiątki" okazał się Aleksy Iwanow z Białorusi, a 23 km najszybciej przebiegł Polak - Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy. Na najkrótszym dystansie zwyciężył Czech - Jiri Fajstauer.

W niedzielę został rozegrany jeden bieg na dystansie 25km. Zawodnicy mogli biegać stylem dowolnym, więc ci, którzy chcieli się liczyć w walce o zwycięstwo wybrali "łyżwę". Najszybszy był Markus Keplinger z Austrii. Oprócz walki seniorów niedzielnym zmaganiom towarzyszył też Bieg Przedszkolaków. Młodzi biegacze ścigali się w nim na dystansie 500m. Zawody te wzbudziły wiele emocji wśród uczestników i ich rodziców co zaowocowało świetną zabawą.

XXIX Bieg Piastów był w tym roku ze wszech miar udaną imprezą na co niewątpliwie wielki wpływ miała aura. Organizatorzy od dawna nie pamiętają tak znakomitych warunków śniegowych, które sprawiły, że narciarze musieli martwić się tylko o swoją formę na trasie.

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
811
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
62%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump chce ataku na Moskwę
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Jeleniogórska Szprycha 2025
 
Jeleniogórskie ulice
Symbol polskości w centrum Jeleniej Góry – ulica Drzymały
 
Aktualności
Wakacje w pełni, a basen nadal zamknięty
 
Polityka
Prezydencie, ułaskawiaj?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group