Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4882
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Darłówko: XVI Letni Obóz JK Oyama Karate

Sobota, 27 lipca 2013, 14:50
Aktualizacja: 14:52
Autor: MDvR
Darłówko: XVI Letni Obóz JK Oyama Karate
Fot. użyczone
Tym razem ponad 100 uczestników jeleniogórskiego Klubu Oyama wypoczywało i trenowało w Darłówku nad morzem (15 – 25 lipca 2013r.). – Pogoda dopisała – słońce, słońce i jeszcze raz słońce towarzyszyło nam niemal przez cały pobyt. Dni rozpoczynaliśmy porannym rozruchem i treningiem biegowym na plaży, do której mieliśmy tylko 100 metrów – mówi Rafał Majda.

- W zależności od dnia po śniadaniu plażowaliśmy i zażywaliśmy kąpieli morskich lub zwiedzaliśmy Darłówko/Darłowo. Najmłodszym bardzo przypadły do gustu wyjścia i robienie niekończących się zakupów. Po obiedzie mieliśmy treningi na sali, gdzie doskonaliliśmy technikę oraz elementy walki kumite. Wieczorem w czasie wolnym dzieci i młodzież miały zajęcia sportowo - rekreacyjne oraz różnego rodzaju zabawy ruchowe, a seniorzy doskonalili Kata. Będąc na obozie nad morzem nie obeszło się bez treningu nocnego na plaży, gdzie przy wschodzie słońca wszyscy dzielnie kształtowali swoje charaktery. Oprócz typowo karateckich zajęć w trakcie obozu odbyliśmy wycieczkę statkiem pirackim, szaleliśmy w pobliskim aquaparku, nieco starsi uczestnicy wraz z Shihan i Sensei pływali 600 konną łodzią sportową, która zapewniła moc wrażeń na otwartym morzu. Zwiedzaliśmy także z przewodnikiem Darłowo, gdzie w trakcie wycieczki obozowicze dowiedzieli się wielu ciekawych informacji historycznych o tym nadmorskim kurorcie. Najmłodszym karatekom jak co roku przekazaliśmy ważne aspekty wychowawcze. Poprzez dyscyplinę i ciężką pracę treningową związaną z karate wszyscy uczestnicy mieli poczucie dobrze spędzonego i wykorzystanego czasu. Pod koniec odbyło się tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Cały obóz upłynął pod znakiem słowa OSU! Kto był ten wie, a kto nie ten będzie miał okazję za rok. Już teraz zapraszamy na XVII Letni Obóz JKO w terminie 6-16 lipca 2014 roku oraz na zimowy obóz w trakcie ferii 2014 roku – dodaje Rafał Majda.

Kadrę obozu stanowili: shihan Rafał Majda (5 dan), sensei Łukasz Mazur (2 dan), Grzegorz Trzeciak (3 dan), Andrzej Jastrzębski (2 dan) oraz sempai Beata Bukofaj (1 kyu).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group