Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6418
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: XIX Wyścig MTB Karpacz – Śnieżka non stop GÓRA

Czwartek, 30 lipca 2009, 12:08
Aktualizacja: 12:10
Autor: Radek
2 sierpnia 2009 w Karpaczu na stadionie sportowym przy ul. Konstytucji 3 Maja rozpocznie się wyścig kolarski MTB polegający na zdobyciu najwyższego szczytu Karkonoszy.

Zawody sportowe przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodników czynnie uprawiających kolarstwo górskie. Udział w wyścigu daje niepowtarzalną okazję do niekonwencjonalnego zdobycia szczytu Śnieżki. Trasa biegnie głównymi ulicami Karpacza, aż do granicy Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie zawodnicy wjeżdżają na niebieski szlak (droga Jubileuszowa) prowadzący na sam szczyt Śnieżki (1602 m n.p.m.). Wyjątkowa atrakcyjność trasy i trudności wiążące się z jej pokonaniem (największa różnica wzniesień w wyścigu rozgrywanym w Polsce) przyciąga najlepszych kolarzy górskich z całego kraju i państw sąsiednich.

Wyścig zostanie przeprowadzony od startu w Karpaczu do mety na Śnieżce, po wytyczonej i oznakowanej trasie. Ubiory zawodników, które zostaną zdane w Biurze Zawodów do godz. 11.30 będą dostarczone na Śnieżkę samochodem Organizatora.
Start do wyścigu odbędzie się ze startu wspólnego. Organizator zastrzega sobie prawo do innego sposobu przeprowadzenia startu, o czym poinformuje uczestników na odprawie technicznej w dniu rozgrywania wyścigu.
Możliwa jest zmiana lokalizacji mety , jeżeli wystąpią uzasadnione, nieprzewidziane przyczyny losowe uniemożliwiające organizację mety na szczycie Śnieżki.

Limit startujących wynosi 500 osób. Kolejność umieszczania osób na liście startowej będzie ustalana wg dokonywanych wpłat opłaty startowej przez uczestników.
Trasa będzie oznakowana, na stałe zabezpieczona przez sędziów, osoby porządkowe i ratowników medycznych . Na trasie będą zlokalizowane punkty kontrolne. Ominięcie jednego punktu kontrolnego będzie karane dyskwalifikacją. Na mecie wyścigu będzie znajdował się punkt żywieniowy.

Zawodnicy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu obowiązującego na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, oraz do zachowania szczególnej ostrożności podczas zjazdu po zakończeniu wyścigu. Zjazd zawodników (powrót) obowiązuje w kolumnie pilotowanej przez samochód Organizatora po zakończeniu mety i dojechaniu na Śnieżkę ostatniego zawodnika.
Nie dostosowanie się do wspólnego pilotowanego zjazdu jest jednoznaczne z dyskwalifikacją zawodnika, a także nie dopuszczeniem zawodnika do udziału w przyszłorocznych zawodach.

Aby wziąć udział w wyścigu należy przesłać na adres organizatora wypełnioną kartę zgłoszeniową opublikowaną na stronie internetowej: http://www.datasport.pl/uphill09, (zgłoszenie przesłane automatycznie drogą elektroniczną), można również dokonać osobistego zgłoszenia wypełniając kartę zgłoszeniową w Biurze Organizatora lub w dniu imprezy.
We wszystkich kategoriach wiekowych obowiązują następujące opłaty za udział w wyścigu:
50 zł – do dnia 1 sierpnia 2009 (jeśli zawodnik nie posiada chipa opłata wyniesie 60 zł.)
60 zł - w dniu startu, opłata dokonywana wyłącznie w Biurze Zawodów (jeśli zawodnik nie posiada chipa opłata wyniesie 70 zł.)
Opłata startowa może być dokonywana w formie przelewów z banków tradycyjnych, internetowych, przekazów pocztowych na konto Organizatora oraz wpłat gotówkowych w siedzibie Organizatora lub Biurze Zawodów.
Organizator nie zwraca opłaty startowej osobom, które wystartowały i nie ukończyły zawodów lub nie stawiły się na zawody.
Zawodnicy posiadający aktualny (sezon 2009) numer startowy oraz chip z innych zawodów prowadzonych przez organizatora , startują z tym numerem podczas wyścigu Uphill Race Śnieżka 2009.

Impreza ma charakter otwarty. Prawo do startu w wyścigu mają osoby:
- które ukończyły 18 lat,
- w przedziale wieku 16-18 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, na karcie zgłoszeniowej
- poniżej 16 lat, za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych oraz ich stałą obecnością w miasteczku sportowym w czasie trwania wyścigu
Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku zawodników niepełnoletnich na odpowiedzialność rodziców lub prawnych opiekunów). Każdy uczestnik wyścigu jest zobowiązany do jazdy w kasku sztywnym.

Więcej informacji na temat tej imprezy można znaleźć na stronie: www.bikemaraton.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1097
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group