Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6936
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Leśna k/Lubania: XI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak–Polo Leśna 2008

Piątek, 27 czerwca 2008, 18:31
Aktualizacja: 18:33
Autor: JEN
W następny weekend (5–6 lipca) basenie miejskim odbędą się XI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak–Polo.

Tegoroczna edycja tych zawodów zapowiada się bardzo interesująco, bo udział w mistrzostwach zapowiedziały najlepsze krajowe zespoły z kadrowiczami włącznie. Dodatkową atrakcję imprezy są pełne urody i wdzięku zawodniczki zespołów kobiecych. Ponadto w przerwach między meczami można udać się na krótką wycieczkę do pobliskich skalnych sztolni wykutych przez jeńców wojennych w czasie II wojny światowej lub do malowniczo położonego zamku Czocha, którego tajemnice były kanwą emitowanego w ostatnim czasie serialu telewizyjnego „Tajemnica twierdzy szyfrów”.

Program zawodów:

Sobota 5 lipca 2008

godz. 800 mecze eliminacyjne
godz. 1300 uroczyste otwarcie mistrzostw
godz. 1400 mecze eliminacyjne

Niedziela 6 lipca 2008

godz. 800 mecze półfinałowe
godz. 1100 mecze finałowe
godz. 1500 uroczyste zakończenie

Ciekawa konkurencja

Kajak-polo jest zespołową grą, w której rywalizują dwa zespoły. Pole gry stanowi basen, na którym zawodnicy poruszają się na kajakach specjalnie skonstruowanych i przystosowanych do tej konkurencji.

Drużyna składa się z ośmiu zawodników, z których pięciu bezpośrednio bierze udział w grze, natomiast trzech rezerwowych zawodników czeka na zmiany za linią bramkową. Punkty zdobywa się poprzez umieszczenie piłki w bramce znajdującej się na wysokości 2 m. ponad lustrem wody.

Zawodnicy mogą umieścić piłkę w bramce rzucając z ręki lub podbijając wiosłem. Mecz składa się z dwóch części po 10 minut. W przypadku remisu rozgrywana jest sześciominutowa dogrywka, a jeśli i to nie przyniesie efektu o wyniku decyduje konkurs rzutów karnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group