Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5417
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: X JFTD: wygrała „dwójka”

Sobota, 24 kwietnia 2010, 16:35
Aktualizacja: 16:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: X JFTD: wygrała „dwójka”
Teatr Młody z Wojcieszowa.
Fot. TEJO
Bajkowy Teatr” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze ze spektaklem „Bajki z przymrużeniem oka” wygrał X Jeleniogórskie Forum Teatrów Dziecięcych i awansował do ogólnopolskiego przeglądu „Dziatwa” w Łodzi.

Ten werdykt jury (Irmina Babińska, Koryna Opala-Wnuk i Paweł Sikora) nie zaskoczył nikogo. Prezentacja dzieci z „dwójki” pozostawiła niezapomniane wrażenia zarówno wśród oceniających jak i publiczności.

W ścisłej czołówce znaleźli się poza tym najmłodsi adepci sceny z Dziecięcej Grupy Teatralnej „Gzygzak” z ODK („Strachy na lachy) oraz Teatr Młody z Wojcieszowa („Kiedy jesteśmy razem). Wymienieni zdobyli dwa równorzędne drugie miejsca. Trzecią lokatę wywalczyła grupa teatralna „Antrakt” z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie za spektakl „Dokąd idziesz”.

Z wyróżnień ucieszyli się wykonawcy z Teatr „CP?Z!” z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze („Tłuszcza naturszczyków”), Teatr „Szafa”Studio Animacji Kultury „Szafa” w Zgorzelcu („Schody”), grupa Teatralna „Tespisek” z Przedszkola Niepublicznego nr 3 w Zgorzelcu za widowisko „A to feler”.

W gronie tym znaleźli się ponadto adepci sceny z Teatru „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze („Gość z Ameryki”), „Teatr naszej klasy” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu (Wyprawa w bajki”), Teatr „Demotywatory.comic” z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze („Romeo i Julia, historia jakiej jeszcze nie znacie”) , a także „Teatr Przyjazny” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze („Przedział ludożerców”). Wyróżniono także za debiuty aktorskie Teatr „Chatka Puchatka” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Piechowicach za debiuty aktorskie całego zespołu w spektaklu „Leśna klinika”.

Dyplomy uznania trafiły do Teatru „Igraszki Trzynastki” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze („Kot w butach”), Teatru „Literka” z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze („Przygody Tools i reszty”) oraz Teatru „Mała Scena z Gimnazjum w Starej Kamienicy za zaangażowanie twórcze w spektaklu „Skąpiec”.

Nagrodę Wyjątkową dla Wyjątkowych Artystów otrzymał Teatr „Razem” z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze za spektakl „Królewna Śnieżka”. Za poruszenie ważnych tematów Nagrodę Specjalną dostała też młodzież z Wałbrzycha czyli zespoły teatralne z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 oraz Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu.

Przyznano też nagrody instruktorom: Eliwirze Kądziołce z Chojnowie oraz Jackowi Paruszyńskiemu z Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.
Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group