Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5814
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: X edycja "zDolnego Śląska"

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Do 15 września br. wybitnie zdolni uczniowie i tegoroczni absolwenci wszystkich szkół podstawowych (klasy IV–VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa mogą się starać o stypendium "zDolnego Śląska". Zgłoszenia należy przesyłać pocztą na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk".

Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w specjalny sposób postanowiła uczcić jubileuszową X edycję Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" Fundacji Edukacji Międzynarodowej. W roku szkolnym 2010/2011 po raz pierwszy stypendia przyznawane będą również w nowej kategorii - za działalność społeczną. W ten sposób - jako jedni z pierwszych na Dolnym Śląsku - zainaugurujemy przypadające na rok 2011 obchody Europejskiego Roku Wolontariatu ogłoszone przez Komisję Europejską.

Każdy uczeń, który chciałby otrzymać nagrodę musi spełnić kilka warunków. Pierwszy to posiadanie ponadprzeciętnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych albo wyjątkowych dokonań w zakresie działalności społecznej. Drugi to stałe zameldowanie na terenie Dolnego Śląska. Ostatnim jest przesłanie osobiście, za pośrednictwem szkoły lub organizacji społecznych, poprawnie wypełnionego wniosku z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres.

Stypendia "zDolny Śląsk", każde w kwocie od 2000 zł do 3000 zł rocznie, będą ufundowane m.in. z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy stypendystów nastąpi na początku listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
203
Tak
33%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group