Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3125
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wznowiono sprzedaż wstrzymanych serii wody Żywiec Zdrój

Środa, 28 września 2016, 10:24
Aktualizacja: 10:26
Autor: Przemek Kaczałko
Wszystkie zakończone dotąd badania i analizy prowadzone przez służby sanitarne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Bezpieczeństwo produktów Żywiec Zdrój nie zostało zakwestionowane, więc podjęliśmy decyzję o wznowieniu sprzedaży dwóch wstrzymanych wcześniej serii wody mocno gazowanej Żywioł S:08.08/08:49/3/1 oraz S: 20.04/11:04/3/1 – informuje Martyna Węgrzyn, rzecznik prasowy Żywiec Zdrój.

Jakość i bezpieczeństwo wszystkich produktów Żywiec Zdrój są dla firmy szczególnie ważne. Z tego względu natychmiast po otrzymaniu informacji o incydencie w Bolesławcu, z przyczyn ostrożnościowych zdecydowaliśmy o czasowym wstrzymaniu do dystrybucji dwóch serii produktów będących przedmiotem postępowania organów kontrolnych – powiedziała Martyna Węgrzyn.

Jak informuje producent, decyzja o wznowieniu sprzedaży została podjęta na podstawie wyników kontroli i badań przeprowadzonych w ostatnim czasie:
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu przeprowadził wnikliwą kontrolę w fabryce w Mirosławcu i nie stwierdził jakichkolwiek niezgodności.
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie przeprowadziła badania próbek referencyjnych dla serii oznaczonych numerami S:08.08/08:49/3/1 i S:20.04/11:04/3/1 oraz z bieżącej produkcji i potwierdziła, że również nie wzbudzały zastrzeżeń.
- Wojewódzka Inspekcja Sanitarna we Wrocławiu potwierdziła, że zbadała próbki pobrane w hurtowni wielobranżowej Techbol dystrybuującej chemię i opakowania, w której dokonał zakupu konsument z Bolesławca. Do analizy trafiły między innymi pełne zgrzewki i znalezione w magazynie hurtowni pojedyncze butelki wody mocno gazowanej Żywioł pochodzące z różnych serii.

- Wyniki przebadanych próbek również były prawidłowe. Prace nad finalną identyfikacją substancji znalezionych w Bolesławcu w jednej butelce wody Żywioł Żywiec Zdrój nadal trwają. Cały czas pozostajemy do pełnej dyspozycji organów kontrolnych i intensywnie współpracujemy z Inspekcją Sanitarną, Policją i Prokuraturą, by umożliwić rzetelne i jak najszybsze zakończenie prowadzonego dochodzenia – dodała rzeczniczka firmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group