Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8938
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wzmocnione szeregi

Wtorek, 27 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 13:05
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wzmocnione szeregi
Fot. kmp
Pięć pań i czterech panów: młodzi, wysportowani, wykształceni i z… legitymacjami policyjnymi. Od wtorku garnizon policji jeleniogórskiej ma dziewięcioro nowych funkcjonariuszy.

Dokumenty zainteresowanym służbą w szeregach stróżów prawa wręczył młodszy inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze. Do policji przyjęto absolwentów wyższych uczelni: prawników, ekonomistów, a także osoby, które ukończyły akademie wychowania fizycznego. - Wszyscy czynnie uprawiają sport - mówi kom. Edyta Bagrowska.

Podczas spotkania komendant opowiedział przyszłym policjantom, że praca stróżów prawa nie jest łatwa. Jednak, zanim nowi pojawią się w patrolach i w poszczególnych wydziałach komendy, będą musieli odbyć półroczny kurs w szkołach policyjnych w Szczytnie lub w Słupsku. Wcześniej, 30 grudnia, we Wrocławiu złożą policyjne ślubowanie.

Po szkoleniu wszyscy trafią do służb prewencji. Najlepsi znajdą zatrudnienie w służbach dochodzeniowo-śledczych i kryminalnych. Jak poinformowała kom. Bagrowska, do końca roku do służby w policji zostanie jeszcze przyjętych trzech nowych funkcjonariuszy.

Gazeta Policyjna podaje, że w grudniu ubiegłego roku przeciętne zarobki funkcjonariuszy zawodowych (z uwzględnieniem nagrody rocznej) wynosiły 2704 zł. W komendzie głównej - 4175 zł, a w komendach miejskich - 2572 zł. W przypadku pracowników cywilnych średnia ta wynosiła 1674 zł, przy czym w komendzie głównej 2207 zł, a w komendach powiatowych (miejskich) - 1567 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group