Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5243
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wywalczyli światła na przejściu w Maciejowej

Środa, 19 września 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wywalczyli światła na przejściu w Maciejowej
Fot. Angela
Do końca października br. przy ul. Wrocławskiej w okolicy dyskontu spożywczego Biedronka i kościoła zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. – Ruch jest tu tak duży, że by przejść na drugą stronę ulicy, musimy czekać kilkanaście minut, aż ktoś zatrzyma się. W maju br. przez cyklistę potracona została tu 83–latka – mówią okoliczni mieszkańcy.

O sygnalizację na przejściu dla pieszych mieszkańcy walczyli już od dłuższego czasu.

- Tędy ludzie chodzą do kościoła, dzieci idą na przystanek by dojechać do szkół. W ostatnich miesiącach postawiono tu również Biedronkę i ruch zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych jest jeszcze większy – mówi pani Ewelina mieszkająca nieopodal. – A kierowcy, jak kierowcy. Każdy się spieszy i nawet nie myśli by się zatrzymać i przepuścić pieszych. To jest droga krajowa i ruch jest tu ogromy, więc wysyłaliśmy pisma do władz miasta, by rozwiązali ten problem – dodaje mieszkanka Maciejowej.
Inni mieszkańcy podają przykład wypadku, do którego doszło w tym miejscu w maju br., kiedy 83-letnia mieszkanka Maciejowej została potrącona przez motocyklistę.

- Gdyby były światła to tego wypadku by nie było - mówią.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wyjaśnia, że będzie to sygnalizacja za około 60 – 70 tys. zł wzbudzana przyciskiem przez pieszych.

- Jeśli piesi nie będą przechodzić przez jezdnię, kierowcy cały czas będą mieli zielone światło. Mieszkańcy Maciejowej długie czekali na te światła, a ruch w tym miejscu jest naprawdę duży – mówi wiceszef zarządu dróg Jerzy Bigus.
Otwarcie ofert zaplanowano na 21 września br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group