Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7389
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystrzelali nagrody

Niedziela, 28 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 maja 2006, 9:02
Autor: rylit
Jelenia Góra: Wystrzelali nagrody
Fot. rylit
Sportowa rywalizacja i wspaniała zabawa mimo kiepskiej pogody: tak można określić przebieg VII Otwartych Młodzieżowych Mistrzostw Jeleniej Góry w biathlonie letnim.

Impreza odbyła się w sobotę (27 maja) na tyłach cieplickiego stadionu przy ul. Lubańskiej. Dyscyplina jest kontynuacją biatlonu zimowego, z oczywistą różnicą , że zamiast biegania na nartach zawodnicy biegają w terenie. Strzelanie do tarczy pozostaje bez zmian.

Mistrzostwa rozegrano w kilku kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców na trasie okrężnej 3 razy 800 m z dwoma strzelaniami (po 5 nabojów każde) w pozycji leżącej z broni pneumatycznej.

Każde nietrafienie do tarczy to 1 runda karna. W ostatecznej klasyfikacji liczył się łączny czas całego biegu. Brzydka pogoda nie odstraszyła ponad stu młodych sportowców wywodzących się głownie ze szkół powiatu jeleniogórskiego z tradycjami sportów zimowych.

Walczyli oni dzielnie na trasie biegowej strzelnicy o jak najlepsze wyniki. Dyplomy, medale, puchary i zdjęcia z podobizną naszego medalisty olimpijskiego Tomasza Sikory były nagrodami za czołowe lokaty.

W najstarszej kategorii zwyciężyli: chłopcy rocznik 90: Paweł Orzechowski;
dziewczęta rocznik 90: Izabela Pedyk
Głównym sędzią mistrzostw był Stanisław Świcarz.

Imprezę zorganizowali: MKS „Karkonosze”, MOS w Jeleniej Górze, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Pomogli sponsorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, jeleniogórski urząd miejski oraz firma „Izery – Sport”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group