Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6350
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wystawa fotografii Zbigniewa Kulika w dziesięciolecie Polski w UE

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 9:06
Aktualizacja: Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:50
Autor: Manu
Region: Wystawa fotografii Zbigniewa Kulika w dziesięciolecie Polski w UE
Fot. Organizator
W Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej we Wrocławiu trwają przygotowania do uroczystego otwarcia wystawy fotografika z Karpacza – Zbigniewa Kulika zatytułowanej „La Petite France – Strasbourg”. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, a prezentowana będzie z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wernisaż: 29 kwietnia (we wtorek) o godz. 17.00.

Prezentowane na wystawie fotogramy ukazują zarówno starą, jak i nową zabudowę Strasburga, miasta o wielu obliczach. Obok starego miasta noszącego nazwę „La Petite France” (Mała Francja) i słynnej katedry, oglądać także można bardzo nowoczesne budynki różnych instytucji europejskich: Parlamentu Europejskiego, Domu Europejskiego czy Pałacu Sprawiedliwości.

W 2006 roku Zbigniew Kulik, autor zdjęć z Karpacza, został zaproszony przez francuskiego fotografika Gerarda Lacumette do Alzacji w celu realizacji wspólnego projektu pt. „Spojrzenia na Alzację”. Zbigniew Kulik przy tej okazji fotografował stolicę Alzacji – Strasburg, która od wielu lat utrzymuje tytuł bożonarodzeniowej stolicy Francji.

Zbigniew Kulik fotografuje góry, krajobrazy, przyrodę oraz zabytki architektury. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Danii, Czechach, Francji, Rumunii, Słowacji, Serbii, na Węgrzech i we Włoszech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group