Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wystartowała „Bezpieczna Zima”

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 11:06
Aktualizacja: Środa, 18 grudnia 2019, 10:59
Autor: WAC
Karpacz: Wystartowała „Bezpieczna Zima”
Fot. UMWD
W ostatni piątek (13.12) w Karpaczu ruszyła tegoroczna edycja akcji "Bezpieczna Zima". Inicjatywa po raz kolejny organizowana jest przez Urząd Marszałkowski i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Ratownictwo wysokościowe, pokaz sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa, a wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa – oto główne elementy piątkowej imprezy. W jej trakcie prowadzono też akcję informacyjną wśród turystów zwiększającą ich wiedzę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego oraz przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych, samotnych oraz osób nietrzeźwych przebywających zimą na wolnym powietrzu.

Niezwykle istotne jest uwrażliwienie rodziców na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnych zabaw i zachowań dzieci w okresie zimowym – mówi marszałek Cezary Przybylski. - Czujni musimy być wszyscy - podkreśla.

"Bezpieczna Zima" organizowana jest w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak", a jej głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w okresie zimowym. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń funkcjonariusze i profilaktycy dolnośląskiej policji będą przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się uwagi na temat wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zabaw i zjazdów sankami w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych.

Na przeprowadzenie działań samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dolnośląskiej policji 60 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group